“Sidabrinė gervė 2012” ceremonijos rengėjų komandoje – ir Egmontas Bžeskas

Lietuvių kino akademija (LiKA), organizuojanti Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimus “Sidabrinė gervė 2012” praneša, kad šiais metais renginio scenografija patikėta dailininkui Egmontui Bžeskui.

Pastarasis ryškus E.Bžesko darbas – “Eurovizijos” nacionalinės atrankos scenografija. Taip pat jis yra sukūręs Lietuvos televizijos naujienų studiją, laidų “Tūkstantmečio vaikai”, “Vunderkindai.lt”, “Teisė žinoti” ir daugelio kitų dekoracijas.

“Šįkart man, kaip menininkui, suteikta garbė tapti kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2012” dekoracijų autoriumi, - sakė E.Bžeskas. - Pačių organizatorių padiktuota mintis – remtis teatru, atvedė iki koncepcijos – teatro pamatinę iliuziją sujungti su klasikine Graikijos architektūra (juk Graikija - ir tragedijos, ir komedijos tėvynė). Tačiau kai kurie mūsų dekoracijų elementai bus apsivertę aukštyn kojomis. Tai simbolis, tinkamas ir kino pasauliui - daug kas jau yra kitaip, šiuolaikiška.”

E.Bžeskas atskleidė, kad jo kuriamos apdovanojimų dekoracijos bus judančios, įvairiai transformuojamos. Nemažai dėmesio dailininkas skiria žvaigždžių šlovės takui: “Į sceną ves garbingas kelias – didingi, platūs laiptai, verti tų, kurie jais žengs.”

Egmontui malonu vėl pasinerti į menus. “Niekada nepamiršiu savo dėstytojos menotyrininkės Ramintos Jurėnaitės žodžių: “Jeigu tu išbūsi kaip menininkas rinkoje bent 15 metų, tada aš pradėsiu tave vadinti menininku”. Aš teišbuvau 9-erius... O “Sidabrinė gervė” buria tuos, kurie kino rinkoje – visą gyvenimą. Tai ir yra tikri menininkai, pasišventę žmonės. Kadangi aš esu begalinis kino mylėtojas, įdomu prisijungti ir pabūti šalia tų, kurie mano širdyje yra labai gerbiami, nes vienaip ar kitaip prisidėjo prie Lietuvos kino kūrybinio proceso”, - kalbėjo E.Bžeskas.

Jubiliejiniai, penktieji apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2012” įvyks gegužės 13 dieną,  21.15 val. Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje. Iškilmes tiesiogiai transliuos LRT. Ceremonijoje netruks prašmatnių kostiumų, solidaus šmaikštumo ir įdomaus kino montažo. Iškilmes ves trys vedėjai. Vienas jų – žinomas teatro, kino ir televizijos aktorius, “Sidabrinės gervės” laureatas Andrius Bialobžeskis. Renginio mecenatas - SMScredit.lt. Žvaigždžių kava - “Aroma Gold”.

Lietuvių kino akademijos informacija
Nuotrauka panaudota iš airojaonline.lt