“Sidabrinė gervė 2012”: K.Jakštas atskleidžia ceremonijos vedėjus

Gegužės 13 d. Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje raudonasis kilimas bus patiestas kino meistrams. Vakarinių suknelių ir smokingų aplinkoje suspindės ypatingasis vakaro simbolis - “Sidabrinės gervės” statulėlė. Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai “Sidabrinė gervė 2012” rengiami penktąjį kartą. Trečiąsyk juos režisuoti pakviestas aktorius ir režisierius Kęstutis Jakštas atskleidžia ceremonijos viziją ir tuos, kam yra patikėtas vedėjų vaidmuo.

Nebe pirmus metus apdovanojimų ceremoniją užkulisiuose - prie darbinio monitoriaus stebėsiantis K.Jakštas neabejoja, kad šis renginys yra didelė šventė kino pasaulyje.

 Tai apdovanojimai, kurie jau turi savo vertę, tradiciją, žiūrovą. Visi, susiję su kinu šių iškilmių laukia ne tik kaip įvertinimo, darbų ataskaitos. Šios srities žmonės puikiai suvokia, kas yra garbė, aukojasi dėl profesijos. Jie - ne tie, kurie ateina į darbą įprastu laiku ir vakarienės grįžta namo. Jie ateina visam gyvenimui, - kalbėjo K.Jakštas. - Mes visi labai įsitempę, kritiški, nelabai mokame džiaugtis kitų laimėjimais. Tačiau juk nesame skirtingų partijų, - mūsų idealai tie patys, visi priklausome vienai partijai - kino meno. Todėl turime pabūti kartu, bent kartą metuose pasipuošti šventiniais drabužiais ar šypsena veide, pakalbinti vienas kitą, paklausti kolegos - kaip gyveni. Tą dieną mums nereikia protestuoti, kovoti, neigti ar teigti, būti išmintingais ar pavargusiais nuo sėkmių ir nesėkmių. Mums tiesiog reikia būti laimingais, kad kažkam nusišypsojo profesinė sėkmė.”

 K.Jakštas paminėjo, kad šiemet, kaip ir kasmet, apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2012” ceremonija turi idėją, režisieriaus komanda tikisi kokybiškai ją įgyvendinti. “Mūsų iškilmių rimtis bus su žiupsneliu ironijos, dirbsime su humoru, - sakė K.Jakštas. - Bandome nebūti panašūs į televizinių projektų nusistovėjusius standartus, kaip tik – norisi nenutolti nuo teatrinės aplinkos ir jos scenografijos.”

 Režisierius atskleidė, kad “Sidabrinė gervė 2012” ceremoniją ves bent 3 vedėjai. “Vienas jų - žinomas teatro ir kino aktorius, puikiai valdantis žodį, saviironiškas, šmaikščių padėkos kalbų virtuozas, turintis gerą humoro jausmą. Tai – praėjusių metų “Sidabrinės gervės” laureatas Andrius Bialobžeskis. Šiuo metu jis atsakingai ruošiasi spektaklio “Slaptoji dviratininkų draugija” premjerai, kuri įvyks jau šį savaitgalį”, - pasakojo K.Jakštas.

 Gegužės 13-ąją Nacionalinio dramos teatro scenoje A.Bialobžeskis ceremonijos vedėjo pareigomis dalysis su talentingu ir charizmatišku kolega. “Tai – vienas iš geriausių Lietuvos vyrų aktorių penketuko, suvaidinęs visuose Lietuvos teatruose, apkeliavęs visą pasaulį. Susidūręs su klausimu būti ar nebūti “Sidabrinės gervės” ceremonijos vedėju, jis tarė “būti!”. Kas jis? Vienas Lietuvos Hamletų! - intrigavo K.Jakštas, neišduodamas antrojo vakaro vedėjo pavardės. -  Ir čia mums trūksta Ofelijos... Gera žinia - ceremoniją taip pat ves aktorė, kuri yra suvaidinusi Ofeliją geriausio Lietuvos režisieriaus spektalyje! Aš labai gerai pažįstu šią artistę. Esame daug laiko praleidę kartu sunkiai dirbdami. Todėl drąsiai sakau – ji bus lygiavertis partneris abiems vedantiesiems. Dar negaliu atskleisti jos vardo, bet galiu pasakyti, kad ta moteris yra apdovanota ne tik aukščiausiais Lietuvos ir užsienio teatrų apdovanojimais, bet ir puikia figūra! Komplimentas jos vyrui - jis turi gerą skonį.”

Gerai nusiteikęs K.Jakštas visiems linkėjo gražios kino šventės, kuri įvyks jau gegužės 13 dieną, sekmadienį, 21.15 val. Ją tiesiogiai transliuos apdovanojimų draugas LRT. “Sidabrinė gervė 2012” mecenatas – SMScredit.lt. Žvaigždės vaišinsis kava “Aroma Gold”.

Lietuvių kino akademijos informacija