“Sidabrinės gervės” naktys

“Sidabrinės gervės“ apdovanojimai jų rengėjams padiktavo dar vieną idėją – lietuvišką kiną platinti po mažesnius šalies miestelius. Bus surengtas vasaros sezono kino festivalis – “Sidabrinės gervės naktys”. „Filmai, kurie nominuoti šių metų apdovanojimams, turės puikią progą pakeliauti po Lietuvą ir pasiekti mažesnių miestelių žiūrovus“, - sakė viena festivalio rengėjų Agnė Armoškaitė-Šemberienė.

Tai bus geriausių lietuviškų filmų vėlaus vakaro seansai po atviru dangumi – pramoga, retai pasitaikanti toliau nuo šurmuliuojančių kultūrinių centrų gyvenantiems žmonėms.

Festivalio renginiais bus siekiama plėsti nacionalinio kino sklaidą Lietuvoje, supažindinant žiūrovą ne tik su lietuvišku kinu, bet ir su kinematografais, aktoriais, režisieriais, prodiuseriais, dirbančiais kino srityje.

Be to, kartu su filmais per rajonus keliaus garsiausi Lietuvos kino ir televizinio kino režisieriai, aktoriai, kurie “Sidabrinės gervės naktis” praturtins įdomiais ir intriguojančiais savo prisiminimais iš filmavimo aikštelių.

Festivalio atidarymas planuojamas 2010 m. birželio 5 dieną, Zyplių dvare, Šakių rajone.