„SIDABRINĖS GERVĖS NAKTYS“ ATPLASNOJA Į MAŽEIKIUS

Rugpjūčio 12 d., ketvirtadienį, Mažeikiuose, Sodų trikampio skvere, vyks šiuolaikinio kino šventė – naktinius kino seansus po atviru dangumi surengs per Lietuvą keliaujantis  vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį pristato Lietuvių kino akademija, kuriai visokeriopai talkina Mažeikių rajono savivaldybė.

Jeigu ketvirtadienį lis lietus, filmai bus rodomi Mažeikių kultūros centre (Naftininkų g. 11)  – apie pasikeitimus mažeikiškiai bus informuoti per žiniasklaidos priemones.

Ketvirtadienį, 21.00 val.,  šventę pradės šmaikštusis bardas ir serialo „Amžini jausmai“ garso takelio autorius Aleksandras Makejevas.

Po koncerto ir košės ragavimo (susirinkusieji bus vaišinami koše), apie 21.50 val., didžiuliame lauke ekrane Mažeikių rajono gyventojams ir svečiams bus rodomi trys skirtingų žanrų lietuvių kūrėjų filmai: „Upė“, „Aš tave žinau“ ir skandalingasis „Zero II“. Drauge su filmais į Mažeikius atvyks jų kūrėjai, aktoriai.

Mažeikių rajono meras Vilhelmas Džiugelis įsitikinęs, kad tokie renginiai labai reikalingi mažeikiškiams.

„Visai neseniai buvau susitikęs su geriausiais mūsų rajono abiturientais. Gavau šių jaunuolių priesaką – kuo didesnį dėmesį skirti kultūrai. Viliuosi, kad šis renginys sulauks visų mažeikiškių dėmesio, juolab Mažeikiai neturi kino teatro“, – sakė meras, pažadėjęs padaryti viską, kad Mažeikiuose kino teatras būtų.

Dokumentinį filmą „Upė, kurį ketvirtadienio vakarą matys mažeikiškiai, sukūrė režisieriai Julija Gruzdienė ir Rimantas Gruodis. Filmas nukelia į Saleninkų kaimą, įsikūrusį Neries ir Šventosios upės santakoje. Čia, Jonavos chemijos giganto pašonėje, neįprastomis sąlygomis žmonės gyvena jau 20 metų. Būtent prieš du dešimtmečius chemijos kombinate įvyko avarija, todėl kitoje upės pusėje esančio kaimo gyventojai buvo iškeldinti, o saleninkiečius paliko. Keliolika šeimų iki šiol gyvena užterštoje žemėje. Per Nerį seniai nebėra kelto, į seniūniją, esančią už 12 kilometrų, nevažinėja autobusas. Vaikai kasdien valtelėmis turi perplaukti upę ir apie 3 kilometrus keliauti į Ruklos mokyklą. Saleninkų žmonės verčiasi atsitiktiniais darbais, gyvena iš pašalpų, pensijų. Kaip moka, taip lipdo savo, savo vaikų iir vaikaičių gyvenimus.

Jeigu stovi daugiabučių apsuptyje, bet nematai nei vieno žmogaus, nereiškia, kad esi vienas. Esi matomas. Tave supa tūkstančiai žmonių, ir jie taip arti, kad niekur nepabėgsi. Apie tai kalbama trumpametražiniame filme „Aš tave žinau“, kurį režisavo Dovilė Šarutytė. Pagrindinė filmo veikėja Uršulė – penkiolikmetė mergina, kuriai darosi ankšta savo kambaryje, savo kieme, savo mokykloje, savyje. Ji įsimyli, nusivilia, praregi. Kaip gyventi? Kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje? Kas yra teisinga? Kaip likti geram ir oriam? Kartais tiesiog reikia atsispirti ir šokti į vandenį.

Apie skandalingąją juodojo humoro komediją „Zero II“ mažeikiškiai, matyt, yra nemažai girdėję. Įvairiai vertinamame Emilio Vėlyvio filme vaidina Vytautas Šapranauskas, Inga Jankauskaitė, Kęstutis Jakštas, Aušra Štukytė, Ramūnas Rudokas, Saulius Siparis, Aldona Vilutytė, Donatas Šimukauskas ir kiti garsūs aktoriai. Kai kurie iš jų rugpjūčio 12 d. susitiks su mažeikiškiais Sodų trikampio skvere.