„Sidabrinės gervės naktys“ lankys Visaginą ir Zarasus

Ketvirtasis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ šiemet birželio 1 d. pakėlė sparnus Veisiejuose, Lazdijų rajone, ir tęsia skrydį per visą Lietuvą. Rugpjūčio 14 d., trečiadienį, 21.30 val. kino mėgėjai kviečiami į Visagino amfiteatrą, o rugpjūčio 15 d., ketvirtadienį, festivalis lankysis Zarasuose prie Kultūros namų. Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi.

Aplankęs Birštoną, Mažeikius, Jurbarką, Raudondvarį, Žagarę, daug kitų Lietuvos miestų, festivalis šią vasarą jau sukvietė daugiau nei septynis tūkstančius žiūrovų, kurie po atviru dangumi bendravo su kino kūrėjais ir mėgavosi naujausių šalies filmų peržiūromis. „Šiemet truputį pakeitėme festivalio koncepciją“, - pasakoja festivalio organizatorė, Lietuvių kino akademijos (LiKA) vadovė, Lina Buzelytė. – „Praeitus tris metus veždavome į renginius žinomus Lietuvos aktorius ir keletą kino kūrėjų. Šiemet mūsų tikslas yra Lietuvos gyventojus supažindinti su naujais kino veidais, būtent su tais, kurių filmus rodome festivalio metu. Į ketvirtus metus organizuojamą festivalį yra kviečiami Lietuvos kino ir TV kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ filmų-laureatų kūrybinių grupių nariai ir, be abejo, aktoriai. Mes siekiame, kad žmonės pažintų ne tik kūrinius, bet ir jų autorius. Tikime, kad oras Visagine ir Zarasuose leis švęsti kino šventę po atviru dangumi“.

Kino vakarai prasidės vos sutemus, apie 21.30 val. Žiūrovai Visagine turės galimybę pamatyti keturis Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2013” nominacijoms pristatytus įvairaus žanro kino kūrinius: animacinį filmą "Senelės pasaka", rež. Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė, dokumentinį trumpametražį filmą "Liza, namo!", režisierė Oksana Buraja, vaidybinį trumpametražį filmą "Expermenas", režisierius Ričardas Marcinkus, ir specialų festivalio svečią, filmą iš kaimyninės Latvijos, vaidybinį ilgametražį filmą "Svajonių komanda 1935", režisierius Aigars Grauba.

Zarasuose vyksiančio kino festivalio svečiai turės galimybę pamatyti animacinį filmą "Užribis", režisierė Greta Stančiauskaitė, dokumentinį trumpametražį filmą "Rojaus beieškant", režisierius Tomas Smulkis, vaidybinį trumpametražį filmą "Plaukikė" (rež. Gabrielė Urbonaitė), šiemet laimėjusį „Sidabrinę gervę“. Vakarą vainikuos šių metų apdovanojimuose nominuotas ir Lietuvos žiūrovų simpatijas pelnęs vaidybinis ilgametražis filmas  "Valentinas vienas", (rež.: Sigtas Aškelavičius, Edita Kabaraitė, Ričardas Marcinkus ir Donatas Ulvydas)

Renginius ves televizijos, teatro ir kino aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. “Man yra didžiulė garbė ir džiaugsmas būti dalimi viso to, būti kartu, būti lietuviškame kine, bendrauti su žmonėmis, kurie neabejingi lietuviškam kinui. Tai tikrai graži patirtis, - sako ji. – Aš matau, kaip tai svarbu mums visiems: ne tik aktoriams, filmų kūrėjams, bet ir žiūrovams. Žmonės nori lietuviško kino. Tai - didžiulis pasiekimas, kad „Sidabrinės gervės“ dėka atsiranda vis daugiau galimybių pažinti šiuolaikinį lietuvišką kiną.“

“Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakarai yra išskirtiniai tuo, kad norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su rodomų filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas. Į kino vakarus pabendrauti su žiūrovais ir pasidalinti kino virtuvės paslaptimis yra pakviesti filmų kūrybinės grupės atstovai bei aktoriai.

Iš viso šią vasarą “Sidabrinės gervės naktų” karavanas ketina aplankyti 20 šalies miestų, juose parodyti originaliausius ir aukščiausių įvertininimų sulaukusius animacinius, trumpametražius ir ilgametražius dokumentinius bei vaidybinius kino filmus.

Renginius iš dalies remia Visagino ir Zarasų rajono savivaldybių administracijos.

Festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras ir Bitė Lietuva. Apie festivalį tradiciškai informuoja www.15min.lt.

Lietuvių kino akademijos informacija

Prisegta bylaDydis
R14.jpg229.86 KB
R15.jpg226.5 KB