A.Žebriūnas patraukė į kelionę, kurioje jį lydės auksinis paukštis

Lietuvių kino akademija (LiKA) gedi režisieriaus ir scenarijų autoriaus Arūno Žebriūno. Prieš mėnesį 83-ojo gimtadienio sulaukęs A.Žebriūnas pabaigė savo žemiškąją kelionę, kolegoms, aktoriams, kritikams ir žiūrovams palikdamas gausybę nepamirštamų filmų. Vieni su jais užaugo, kiti – įsitvirtino kine, pats A.Žebriūnas pelnė pripažinimą ir vertingų apdovanojimų. 2010 metais už nuopelnus lietuviškam kinui jis buvo apdovanotas Auksine gerve.

Lietuvių kino klasikas sukūrė daugybė nepamirštamų filmų, tarp jų - „Paskutinė atostogų diena“ (1964 m.), „Gražuolė“ (1969 m.),  „Velnio nuotaka“ (1974 m.), „Seklio Kalio nuotykiai“ (1976 m.), „Riešutų duona“ (1978 m.),  „Turtuolis, vargšas...“ (1982 m.). Pastarąjį 4-ių dalių filmą pasižiūrėjo apie 40 milijonų žmonių visoje Sovietų sąjungoje. Ta buvo tikras hitas, kaip ir miuziklas „Velnio nuotaka“. Tačiau jam pačiam visuomet labiausiai patiko vaikišku naivumu ir tyromis svajonėmis pavergianti „Gražuolė“.

A.Žebriūnas turėjo ryškų stilių, buvo išskirtinis savo inteligencija, estetika. Lietuvos kino studijoje pirmiausia įsidarbinęs dailininku netrukus tapo žmogumi, kurio darbai įėjo į šalies kino istoriją.

2010-aisiais Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose A.Žebriūnas buvo apdovanotas garbingiausiu prizu – Auksine gerve už viso gyvenimo nuopelnus. Eidamas pasiimti apdovanojimo režisierius labai jaudinosi. Jau tuomet liga buvo tapusi jo pakeleive. Tačiau scenoje laukė ir padrąsinančiai šypsojosi aktorius Gediminas Girdvainis, sukūręs svarbių vaidmenų kino metro filmuose.

Nuoširdžias salės ovacijas sustabdęs rankos mostu, A.Žebriūnas ištarė: „Džiaugiuosi, kad turėsiu nuostabų paukštį, kuris lydės mane į tolimas keliones. Ačiū!“

Lietuvių kino akademijos nariai nuoširdžiai užjaučia režisieriaus artimuosius ir visus jo kūrybos gerbėjus.    

LiKA informacija

Prisegta bylaDydis
gerves_167.JPG1.67 MB
gerves_168.JPG1.47 MB
gerves_170.JPG1.88 MB
gerves_173.JPG1.51 MB
gerves_175.JPG1.64 MB