Akmenės laukia atrakcija – kinas po atviru dangumi

Rugpjūčio 26 d., ketvirtadienį, 21 val. Akmenės gyventojus pradžiugins vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Susirinkusieji į gamtos ir kultūros parką lauko ekrane galės nemokamai pasižiūrėti tris šiuolaikinius filmus: dokumentinį “Upė” (rež. J. ir R. Gruodžiai), trumpametražį “Lernavan” (rež. M.Sargsyanas) ir pilnametražį “Stiklainis uogienės” (rež. R.Čekuolytė – Che). Filmus palydės žinomi šalies aktoriai, su kuriais visi turės progos pabendrauti neįpareigojančioje aplinkoje.

Aktorius ir režisierius Sigitas Račkys teigė, kad vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ idėja – labai patraukli. „Kalbos nėra - labai gerai, kad tai vyksta, džiugu, - kalbėjo jis. – Žmonės juk pasiilgsta tokių atrakcijų. Aš pats mielu noru prisijungčiau prie visų „gervės“ išvykų. Deja, to laisvo laiko vis nėra. O jei ir ištaikau dienelę – norisi tik pagulėti, ar prie upės pabūti.“

S.Račkys prisipažįsta, kad nė nespėja pamatyti naujausių šių dienų lietuviškų filmų. O ir kada buvo kino teatre – sunku beprisiminti. „Ko gero, pastarąjį kartą žiūrėjau „Defiance“ su Danieliu Kreigu. Pats tame filme vaidinau. Bet niekšai “nužudė” – tik tris dienas pavaidinau. O juk galėjo po 20 filmavimo dienų “nužudyti“, -  juokėsi Sigitas.

Akmeniškius šiuolaikiniai filmai pasiekia nebent per televiziją ar internetu. “Kino situacija pas mus nulinė - neturime kino teatro. Na, Šiauliai netoli, galima nuvykti kino pasižiūrėti, nors kiek pačiam teko matyti, ir ten kino teatrai – pustuščiai. Žmonės neįstengia sumokėti 12-14 litų už bilietą, - apgailestavo Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas. - Mes rengiame jaunimo apklausas - ko labiausiai trūksta, jose dažnai minimas kinas. Todėl ypač džiaugiamės, kad “Sidabrinės gervės naktų” festivalis atvyksta pas mus, esame laimingųjų sąraše. Aš pats planavau 26 dieną į Nidą važiuoti, bet dėl festivalio pakeisiu planus.”

Su kokiais aktoriais meras norėtų susitikti “Sidabrinės gervės naktį”? “Jei Edita Užaitė atvažiuotų, būtų labai gerai, nes ji yra didelė futbolo gerbėja, o aš ir pats – futbolo klubo prezidentas. Teko girdėti, kad Užaitė iki Madrido autostopu nuvyko, kad pamatytų, kaip “Real” žaidžia. Pagarba tokioms moterims, - linksmai dėstė V.Mitrofanovas. - Bet svarbiausia ne tai, kokie aktoriai atvyks. Norisi, kad vietiniams šis renginys būtų atrakcija, kad jie gausiai susirinktų. Ypač kai tai – ne komercinis renginys, kas šiais laikais reta. Tikėsimės, kad ir kitąmet “Sidabrinės gervės” pas mus atvyks. Juokaujame, kad tie, kurie rajone pasirodys geriausiai, bus verti, kad “gervės” pas juos sugrįžtų. Todėl akmeniškiams reikia pasistengti.”

Vėlyvieji kino seansai bus surengti Akmenės gamtos ir kultūros parke. “Aplinka labai tiks tokiam renginiui, tai – ypatinga vieta. Dainininkė Neda, pamačiusi mūsų parką, pasakė: “Čia būtinai reikia rengti bardų festivalį”. Štai jau du metus toks vyksta, vadinasi “Akmeninė naktis”. Būtų smagu, kad ir kino festivaliai turėtų tęstines tradicijas”, - kalbėjo meras.

“Sidabrinės gervės naktis” organizuoja Lietuvių kino akademija.

Projektą remia MAXIMA LT, UAB, televizija GALA ir BOSCA.

Lietuvių kino akademijos informacija

Prisegta bylaDydis
akmene_maketai_spaudai.jpg1.49 MB