Kęstutis Drazdauskas (kino prodiuseris)

Išrinktas Tarybos narys iki 2020 m.

Kęstutis Drazdauskas gimė 1970 m., Vilniuje. 1994 m. baigė Vilniaus universitetą įgydamas anglų kalbos ir literatūros magistro laipsnį.

Kino industrijoje pradėjo dirbti 1995 m., kaip režisieriaus asistentas. 1998 m. Kęstutis ėmėsi  prodiusavimo ir nuo tada tapo vienu aktyviausių prodiuserių Lietuvoje. 2003 m. įkūrė kompaniją ,,ARTBOX”, kuri pagamino virš dešimties  trumpametražių bei pilnametražių filmų bei kelis šimtus televizijos reklamų. Jo prodiusuotas trumpametražis filmas ,,Baltos dėmės mėlyname” buvo nominuotas kaip geriausias Europos trumpametražis  filmas kino festivalyje ,,Les Lutins” (Prancūzija). Šis filmas taip pat buvo rodomas Venecijos kino festivalyje bei laimėjo apdovanojimą už geriausią garso takelį Clermont-Ferrand trumpametražių filmų festivalyje.

Kęstutis ne tik prodiusuoja filmus bei reklaminius klipus, jis taip pat yra keletos kompanijų, dirbančių įvairiose kino industrijos srityse, bendrasavininkas,: ,,Cinevera” (filmavimo ir apšvietimo technika), turinti  filialus Vilniuje ir Rygoje, ,,Cineskope” (filmavimo kamerų nuoma), ,,CineFX” (kostiumai, rekvizitas, dekoracijos), ,,Kinokomanda” (vaizdo postprodukcija) ir t.t.

Kęstutis buvo vienas iš iniciatorių įkūrusių Vilniaus kino klasterį, kuris šiuo metu jungia 3 prodiuserines kompanijas ir 6 kino paslaugų įmones.

Jis yra ,,Lietuvos Nepriklausomų Prodiuserių Asocijacijos“ valdybos narys, taip pat priklauso ,,Nacionalinei kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijai”.

2012 m. Kęstutis prodiusavo 2 vaidybinius filmus – ,,Laiškai Sofijai” (Lietuva/JK/ Rusija) ir ,,Santa” (Lietuva/ Suomija) bei dokumentinį filmą “Elegija medui ir degutui”.  Šiuo metu vysto 3 pilnametražius vaidybinius filmus – ,,Saula”, ,,Viešnia” , ,,Solo” bei pilnametražį animacinį filmą ,,Griunvaldas”.