Lietuvė žurnalistė bus apdovanota Pasulinės Vandens savaitės Stokholme metu

Stockholme (Švedija) vyksiančios Pasaulinės Vandens savaitės metus rugpjūčio 26-31 dienomis, bus apdovanoti žurnalistai, publikavę reikšmingus darbus vandens tematika. Tarp jų – ir lietuvė Berta Tilmantaitė, pelniusi apdovanijimą vienoje iš 6 konkurso kategorijų.

Pasaulinė Vandens savaitė Švedijos sostinėje Tarptautinio Stokholmo Vandens Instituto (SIWI) organizuojama kasmet. Jos metu aptariamos įvairios su vandeniu susijusios temos bei problemos, rengiamos konferencijos, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos ir pan. Vienas iš pagrindinių savaitės akcentų – WASH Media apdovanojimai, įteikiami žurnalistams už svarbias publikacijas vandens tema, visuomenės informavimą ir sąmoningumo kėlimo. 

Vaizdo žurnalistės Bertos Tilmantaitės ir jos kolegos britų žurnalisto Tomo Hancock multimedijų  istorija „Upė teka atgal“ (angl. k. ‘The river runs back‘) vienoje iš kategorijų bus apdovanota pagrindiniu prizu.

Dokumentinėje istorijoje “Upė teka atgal”, jungiančioje video bei fotografijas, pasakojama apie Pekino upę Yongding. Nuo senovės ji buvo vadinama miesto Motina upe, nes būtent aplink ją prieš tūkstančius metų pradėjo kurtis dabartinė Kinijos sostinė. Dėl kritulių trūkumo ir itin spartaus pramonės vystymosi paskutiniais dešimtmečiais, dalis Yongding upės išdžiūvo – liko tik jos vaga.

Pekino valdžia nusprendė atkurti upę ir priversti ją vėl tekėti. B. Tilmantaitė darbe parodė upės atkūrimo procesą, į kurį investuota daugiau 2.5 mlrd. JAV dolerių. Kinų valdininkai tvirtina, kad tai – aplinkosauginis projektas, tačiau aplinkosaugininkai nesutinka, teigdami jog tai – tik dar vienas bandymas paskatinti ekonomikos augimą.

B. Tilmantaitės istorija “Upė teka atgal” jau yra pelniusi apdovanojimus Tarptautiniame “Digital Heretics” žurnalistikos festivalyje Italijoje bei Tarptautiniame Naujųjų medijų festivalyje Kinijoje, publikuota žurnale „Geografical“ Britanijoje, nevyriausybinių organizacijų „China Green/Asia Society“ bei „China Dialogue“ puslapiuose.

B. Tilmantaitei WASH Media apdovanojims bus įteiktas rugpjūči 31d., Pasaulinės Vandens savaitės uždarymo seremonijos metu.

Apdovanotą istoriją galite pamatyti čia: http://www.godoberta.com/stories/the-river-runs-back/

Daugiau apie WASH Media apdovanojimus: http://www.worldwaterweek.org/washmediaaward

Apie kasmetinę Pasaulinę Vandens savaitę Stockholme: http://www.worldwaterweek.org/about

Godoberta.com informacija