Lietuviškų filmų vakaras Londone

Lietuviškų filmų vakaras pradžiugins Londono gyventojus. Kovo 15 d., šeštadienį, 19 val. kino teatre „Genesis“ lietuviško kino gerbėjai kviečiami pasižiūrėti geriausių pilnametražių ir trumpametražių filmų.

Kino vakare bus pristatomas režisierės Agnės Marcinkevičiūtės debiutinis filmas “Vardas tamsoje”, sukurtas pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės romaną. Filme vaidina garsiausi Lietuvos teatro ir kino aktoriai: Neringa Varnelytė, Jurgita Jurkutė, Gintaras Liutkevičius, Gediminas Storpirštis, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė, Algirdas Dainavičius, Aistis Mickevičius, Elvyra Žebertavičiūtė.„Vardas tamsoje“ – vienas iš nedaugelio lietuviškų filmų, turinčių klasikinio detektyvo su erotikos elementais žanrui būdingų elementų: su nusikaltimu susijęs siužetas, moralinis dviprasmiškumas, seksualinė motyvacija, grįžimai į praeitį, filmuojami atspindžiai veidrodyje.Pasak filmo režisierės Agnės Marcinkevičiūtės, Renatos Šerelytės romanas "Vardas tamsoje" patraukė ne vieno lietuvių kinematografininko dėmesį. Jis tarsi prašėsi būti ekranizuojamas. „Manau, intriguojanti romano fabula, plati personažų paletė, retai pasitaikantis lietuviško filmo žanras turėtų sudominti įvairią žiūrovų auditoriją,“- sakė režisierė.

Kitas kino vakare pristatomas filmas – trumpametražis "Skalvijos" kino akademijos pristatytas šedevras – „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau”. Filme kalbama apie dviejų nepažįstamų žmonių suartėjimą. Jauna ir savo gyvenimu nepatenkinta mergina pokštaudama telefonu susiduria su savižudybei pasirengusiu vyru. Kalbėdama telefonu ji savo pašnekovą moko kaip pasiruošti savižudybei, kokius paskutinius veiksmus prieš mirtį dera atlikti ir kokį būdą pasirinkti. Tarp nepažįstamųjų užsimezga ryšys, tačiau ar to pakaks išgelbėti vyrą?

Lietuviškų filmų vakare pirmą kartą lietuvių auditorijai bus pristatomas trumpametražis dokumentinis filmas "Dviese". Filmas apie dauno sindromu sergantį vyrą buvo pristatytas dviejuose Didžiosios Britanijos festivaliuose. Filmas buvo pasirinktas Royal television apdovanojimų nominacijai. Dokumentiniame filme režisieriai Neringa Medutytė ir Arnoldas Alubauskas pasakoja apie dauno sindromu sergančio žmogaus džiaugsmus ir nuoskaudas bei parodo pasaulį jo ir jo artimųjų akimis.Renginys vyks kovo 15 d., šeštadienį, 18:15 kino teatre „Genesis“, 93-95 Mile End Road, E1 4UJ, Londone. Daugiau informacijos rasite čia.