Lietuvių kino akademijos Taryba paskelbė „Sidabrinė gervė 2010“ vertinimo komisiją

 Lietuvių kino akademija praneša, kad jos Taryba patvirtino šių metų Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų  „Sidabrinė gervė 2010“  vertinimo komisiją. Iškilminga apdovanojimų teikimo ceremonija įvyks š.m. gegužės 28 dieną, ją tiesiogiai transliuos Lietuvos televizija.

 „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai šiemet vyks po neseniai įsteigtos Lietuvių kino akademijos (LiKA) vėliava. Apdovanojimų vertinimo komisiją sudaro akademijos nariai, turintys teisę ir privilegiją dalyvauti visuose laureatų rinkimų etapuose ir kiti kompetetingi kino pasaulio atstovai.

 Apdovanojimams pasiūlytus darbus vertins šie LiKA Tarybos nariai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Europos kino akademijos narė humanitarinių mokslų daktarė Gražina Arlickaitė;  režisierius, scenaristas, aktorius, „Sidabrinės gervės“ laureatas Alvydas Šlepikas; režisierius, Europos kino akademijos narys, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Matelis. Taip pat kiti kino profesionalai: kino operatorius, tarptautinių kino festivalių laureatas Viktoras Radzevičius; kino ir TV režisierius, „Sidabrinės gervės“ laureatas Ignas Miškinis; kino kritikės Živilė Pipinytė ir Rasa Paukštytė; „Auksinio kryžiaus“ laureatas kompozitorius Gintaras Sodeika.

Pernai „Sidabrine gerve“ apdovanotas režisierius I.Miškinis teigia, kad dabar pakviestas į vertinimo komisiją šį garbingą pasiūlymą sutiko labai atsargiai, drovėdamasis. „Aš neiškart sutikau, - sakė I.Miškinis. - Labai įdomu bus pamatyti kolegų darbus, nors, man atrodo, jau daugelį jų esu matęs. Komisija filmus vertins ne žiūrovo akimis, o profesionalo, t.y. iš kitos pusės: stebės montažą, režisūrą, scenarijų.“

„Stengsimės, kad į mūsų regos lauką patektų viskas, kas yra sukurta nuo praėjusių metų apdovanojimų. Mums svarbu profesiniu požiūriu įvertinti filmus, pagerbti žmones už tai, ką jie padarė šiandien ir praeity“, - sakė G.Arlickaitė.

 Lietuvių kino akademija ragina visus jaunus kūrėjus, studijuojančius ne tik LMTA, bet ir visose kitose aukštosiose mokyklose iki š.m. gegužės 1 d. teikti savus filmus apdovanojimams ir pretenduoti į specialų prizą - „Sidabrinės gervės kiaušinį“.

 Lietuvių kino akademija pasistengs, kad nominuotus apdovanojimams filmus galėtų pamatyti žiūrovai, kurie neturėjo progos jų pamatyti.

 Kai vertinimo komisija atrinks „Sidabrinės  gervės“ apdovanojimų dominantus,  žiūrovams bus sukurta galimybė juos pamatyti iki apdovanojimų įteikimo.