Kartu su Kauno klinikų Kraujo centru "Sidabrinės gervės naktys“ vėl kyla skrydžiui per Lietuvą

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo rutiną – pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius kino seansus kviečia septintąjį kartą į kelionę po Lietuvą besileidžiantis festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 2 d. kino festivalis aplankys daugiau nei 20 miestų ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Biržų ar Vilkaviškio iki Nidos bei Zarasų. Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktyse“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.

„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie vis populiarėja, susirenka vis daugiau šeimų ir draugų kompanijų, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė. „Festivalyje šiemet palaikoma neatlygintinos kraujo donorystės idėja – lietuvišką kiną kelionėje po miestelius lydės Kauno klinikų Kraujo centro gydytojai, kviesiantys paaukoti kraujo.  Kraujo centro palapinė stovės renginio vietoje nuo 17 val. ir visi, norintys kviečiami prisijungti prie kilnios donorystės misijos bei per maždaug 10 minučių dovanojant kraujo dovanoti kažkam gyvenimą.“

Festivalio atidarymas šiemet vyks Birštone, kur Birštono gimnazijos stadione vyks geriausio šių metų animacinio filmo „Nuopolis“ (rež. U. Ir J. Oettinger), trumpametražio filmo „Iglu“ (rež. A. Kavtaradzė ir V. Katkus) ir ilgametražio vaidybinio filmo „Edeno sodas“, kurio aktorius Juozas Budraitis pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą, peržiūra.

Kaip ir kiekvienais metais, „Sidabrinės gervės naktys“ ne tik rodys filmus, bet ir kvies kalbėtis apie kiną. Šiltą kino naktų atmosferą kurs ir atsakymus į rūpimus klausimus atrasti padės festivalio vedėjos aktorės Valda Bičkutė, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Justė Zinkevičiūtė, Aistė Diržytė, kurios keliaus po Lietuvą bendraudamos su žiūrovais.

Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 100 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.

Festivalio kelionės grafiką galite rasti čia.

LiKA informacija

Prisegta bylaDydis
KKKC_logo.jpg72.54 KB