LiKA tarybos narė L. Mišeikytė ir "Sidabrinės gervės" laureatė G. Žickytė nominuotos Globalios Lietuvos apdovanojimams

Sveikiname LiKA tarybos narę Linetą Mišeikytę ir "Sidabrinės gervės" laureatę, LiKA narę Giedrę Žickytę tapus Globalios Lietuvos apdovanojimų nominantėmis nominacijoje "Už Lietuvos vardo garsinimą".

Lineta yra prodiuserinės įmonės „Baltic Film Services“bendrasavininkė. Kino kūrimo industrijoje ji yra nuo pačių pirmų Holivudo bandymų, kurie pasiekė Lietuvą dar 1990 metais su projektais Naujieji Robino Hudo nuotykiai, Atila ir kitais. Užburta kino magijos, Lineta išbandė visus filmavimo aikštelės darbus ir sukaupė didžiulę praktinę patirtį. Per 20 aktyvaus darbo metų jos pastangomis nufilmuota daugiau negu 50 tarptautinių ir vietinių projektų. Supratusi užsienio projektų naudą valstybės ekonomikai subūrė entuziastų grupę ir intensyviomis derybomis su valdžios atstovais pasiekė, kad Lietuva būtų įrašyta į mokestines lengvatas siūlančių valstybių sąrašą. Taip Lietuva tampa vis labiau žinoma kaip patogi ir verslui patraukli filmavimo aikštelė.
Giedrė yra viena žymiausių Lietuvos dokumentinio kino režisierių ir prodiuserių, tarptautinių festivalių prizininkė. Naujausias jos kūrinys – bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų filmas „Aš čia tik svečias“ – apdovanotas tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ (D. Britanija), taip pat pelnė pagrindinius prizus „Prix EFA Krakow 2016“ (Lenkija), „Visions du Réel“ (Šveicarija) ir kt., buvo nominuotas Europos „Oskarais“ vadinamiems 2017-ųjų Europos kino akademijos apdovanojimams.

Globalios Lietuvos apdovanojimai įsteigti 2012 metais tarptautinių profesionalų tinklo ,,Global Lithuanian Leaders“  iniciatyva.

Jie yra globojami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, organizuojami bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Globalios Lietuvos apdovanojimai pagerbia pasaulio lietuvius ir su Lietuva save siejančius asmenis, kurie savo tarptautine patirtimi, įtakingais ryšiais ir ištekliais prisideda prie Lietuvos augimo. ,,Globalios Lietuvos Apdovanojimais” kviečiama kurti Lietuvoje tokią aplinką, kurioje būtų vertinama tarptautinės patirties sklaida bei tarptautinių profesionalų pasiryžimas aktyviai veikti prisidėti prie Lietuvos tobulėjimo.

daugiau informacijos http://www.gllawards.lt/nominees-2016/

Prisegta bylaDydis
Lineta.jpg25.13 KB
Giedre_Zickyte.jpg1.94 MB