Po “Sidabrinių gervių“ apsilankymo Veisiejuose – ketinimai kitais metais surengti nacionalinį festivalio atidarymą

Rugpjūčio 7 d. Veisiejuose įvyko šiais metais pirmą kartą Lietuvoje rengiamo festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ pristatymas. Šešioliktą miestą aplankę Lietuvių kino akademijos atstovai tikino, jog Veisiejuose susirinko rekordinis žiūrovų skaičius.

 „Sunku buvo patikėti, kad mažiausiame iš miestų, kuriuose iki šiol buvo surengtas festivalis, susirinko daugiausia žmonių. Negalime pasakyti kiek tiksliai žmonių buvo, tačiau dar kartą galime patvirtinti, jog buvo pasiektas akivaizdus rekordas. Tikriausiai didelės įtakos turėjo ne tik žmonių, gyvenančių atokiau nuo didžiųjų miestų noras išvysti festivalį savo nedideliame mieste. Be abejo, daug lėmė ir plati informacijos apie festivalį sklaida per informacinį rėmėją „Lazdijų žvaigždę“, plakatus viešuose stenduose, interneto socialiniuose tinkalpiuose bei vietos entuziastus, padėjusius organizuoti festivalį Lazdijų rajone“ – kalbėjo Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Lazdijų rajono tarybos narys Algirdas Kreiza teigė, kad seniai neteko regėti diek daug žiūrovų miesto parke. „Kalbant su žmonėmis susidarė įspūdis, kad ne vien Lietuviško filmo trauka, tačiau ir netradicinis bei originalus jų pateikimo būdas viliojo miestelėnus ir svečius. Pabūti su draugais ar giminaičiais gamtoje ant kilimėlių tarp daugybės žmonių buvo smagi atrakcija.“

Veisiejiškė, Birutė Salickienė, džiaugėsi, kad festivalis „Sidabrinių gervių naktys“ vyko butent šiame mieste. Parko infrastruktūra, šalia tyvuliuojantis Ančios ežeras ir menui neabejingi veisiejiečiai tiesiog ideali vieta tokiam renginiui. Dėkoju šeimininkėms, padėjusioms kariškoje virtuvėje išvirti žuvienę, iškepti ypatingai viliojusį bulvių plokštainį. „Nesitikėjome, kad susirinks tiek daug žmonių ir vaišėms buvome paruošę „tik“ 500 porcijų šio skanėsto“ – teigė pašnekovė.

Organizatorius ypač džiugino Veisiejų miesto seniūno Juozo Rutkausko dėmesys ir šeimininkiška parama lydėjusi ,,gerves" nuo pat pirmo susitikimo seniūnijoje prieį porą mėnesių iki paskutinių  renginio akimirkų. Festivalio direktorė ir renginio vedančiosios buvo maloniai nustebintos, Lazdijų meno mokslo ir kultūros rėmimo fondo valdybos pirmininko Sauliaus Petrausko  ir vieno iš  fondo steigėjų – Romo Apanavičiaus iniciatyva surengta trumpa ekskursija po Veisiejus aplankant Veisiejų bažnyčios požemius ir meno galeriją.

 Įvykusį renginį aptarinėdami Lietuvių kino akademijos atstovai pasiūlė idėją kitais metais Veisiejuose surengti nacionalinį festivalio atidarymą arba uždarymą. Tokias mintis padiktavo didžiulis susidomėjimas festivaliu bei puikiai tinkama vieta jam organizuoti. Menišku dvelksmu traukiantys bei kurortinės teritorijos statusą siekiantys gauti Veisiejai su savo muzikiniu fontanu neabejotinai pritrauktų dar daugiau lietuviško kino gerbėjų.

 

Justas Pankauskas

Festivalio iniciatorius Veisiejuose