Sidabrinė gervė 2017

Metų geriausias studento darbas "Sidabrinės gervės kiaušinis"

KUPRANUGARIS
režisierius Laurynas Bareiša / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė
ŠAKNYS KARČIOS
režisierius Domas Petronis / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovas Audrius Stonys
KALNAI KALNAI
režisierė Marija Stonytė / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovė Giedrė Beinoriūtė
SIGIS
režisierius Tomas Gvozdas / Lietuvos muzikos ir teatro akademija, darbo vadovas Audrius Stonys

Metų geriausias profesinės meistrystės darbas

ŽIVILĖ GALLEGO ir DONATAS ULVYDAS
už kino filmo "Emilija iš Laisvės alėja" prodiusavimą
ULJANA KIM
už bendros gamybos filmų „Apsimetėliai“ su Estija ir Latvija, „Pelenų sanatorija“ su Latvija, ir „Senekos diena“, prodiusavimą
MARIJA RAZGUTĖ
už filmų „Budėjimas“, „Motinos diena“ ir „Šventasis“ prodiusavimą
DAGNĖ VILDŽIŪNAITĖ
už filmų „Amžinai kartu“ ir „Kartą Rytų Europoje“ prodiusavimą

Metų geriausias montažo režisieriaus darbas

DANIELIUS KOKANAUSKIS
„Apsimetėliai“, režisierius Vallo Toomla
SILVIJA VILKAITĖ
„Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius
DOMAS PETRONIS ir GINTARĖ SOKELYTĖ
„Nuo Lietuvos nepabėgsi“, režisierius Romas Zabarauskas
EMILIS VĖLYVIS ir PAULIUS ZAVADSKIS
„Zero III“, režisierius Emilis Vėlyvis

Metų geriausias dailininko darbas

GALIUS KLIČIUS
„Senekos diena“, režisierius Kristijonas Vildžiūnas
AURIMAS AKŠYS
„Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius
SIGITA ŠIMKŪNAITĖ
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas

Metų geriausias kompozitoriaus darbas

JONAS JURKŪNAS
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas
DENIS ZUJEV / Fusedmarc, EGLĖ SIRVYDYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ, Mixtape Club
„Kaukai“, režisierius Gediminas Šiaulys
VYTAUTAS RASIMAVIČIUS
„8 minutės“, režisierė Dovilė Šarutytė
LUKE JUREVIČIUS
„Virsmas“, režisierius Nathan Jurevičius
Alternatyvaus roko grupė ŠIAURĖS KRYPTIS
„Senekos diena“, režisierius Kristijonas Vildžiūnas

Metų geriausias operatoriaus darbas

LINAS DABRIŠKA
„Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius
AUDRIUS KEMEŽYS
„Moteris ir Ledynas“, režisierius Audrius Stonys
OLEG MUTU
„Amžinai kartu“, režisierė Lina Lužytė
FELIKSAS ABRUKAUSKAS
„Kartą Rytų Europoje“, režisierius Igor Cobileanski

Metų geriausias antraplanis aktorės vaidmuo

RASA SAMUOLYTĖ
„Amžinai kartu“, režisierė Lina Lužytė
SEVERIJA JANUŠAUSKAITĖ
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas
GELMINĖ GLEMŽAITĖ
"Šventasis", režisierius Andrius Blaževičius

Metų geriausias antraplanis aktoriaus vaidmuo

DARIUS MEŠKAUSKAS
"Budėjimas", režisierius Karolis Kaupinis
VALENTINAS KRULIKOVSKIS
"Šventasis", režisierius Andrius Blaževičius
GIEDRIUS SAVICKAS
"Amžinai kartu", režisierė Lina Lužytė
TAURAS ČIŽAS
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas

Metų geriausias aktorės vaidmuo

GABIJA JARAMINAITĖ
"Amžinai kartu", režisierė Lina Lužytė
INDRĖ PATKAUSKAITĖ
"Šventasis", režisierius Andrius Blaževičius
ELŽBIETA LATĖNAITĖ
"Senekos diena", režisierius Kristijonas Vildžiūnas
IEVA ANDREJEVAITĖ
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas

Metų geriausias aktoriaus vaidmuo

MARIUS REPŠYS
”Šventasis", režisierius Andrius Blaževičius
DAINIUS GAVENONIS
„Amžinai kartu“, režisierė Lina Lužytė
DARIUS GUMAUSKAS
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas

Metų geriausias scenarijus

ANDRIUS BLAŽEVIČIUS, MARIJA KAVTARADZĖ ir TEKLĖ KAVTARADZĖ
„Šventasis“, režisierius Andrius Blaževičius
LINA LUŽYTĖ
„Amžinai kartu“, režisierė Lina Lužytė
JONAS BANYS
„Emilija iš Laisvės alėjos“, režisierius Donatas Ulvydas

Metų geriausias režisieriaus darbas

EMILIS VĖLYVIS
„ZERO III“
ANDRIUS BLAŽEVIČIUS
"Šventasis"
LINA LUŽYTĖ
"Amžinai kartu"
AUDRIUS STONYS
"Moteris ir Ledynas"
KRISTIJONAS VILDŽIŪNAS
"Senekos diena"

Metų geriausias animacinis filmas

KAUKAI
režisierius Gediminas Šiaulys, prodiuserė Miglė Pelakauskė
NE OŽKOJE LAIMĖ
režisierius Ilja Bereznickas, prodiuseris Valentas Aškinis
PO MIRTIES, PRIEŠ PRAGARĄ
režisierius Tomas Ramanauskas, prodiuserė Agnė Adomėnė
PONO NAKTIES LAISVADIENIS
režisierius ir prodiuseris Ignas Meilūnas
VIRSMAS
režisierius Nathan Jurevičius, prodiuseriai Vitalijus Žukas, Miglė Pelakauskė

Metų geriausias dokumentinis kino filmas

MOTERIS IR LEDYNAS
režisierius Audrius Stonys, prodiuserė Radvilė Šumilė
ATELJĖ: ROJAUS DRABUŽIAI
režisierė Albina Griniūtė, prodiuseriai Gajane Kalatshjan, Vygantas Kirejevas, Liisa Juntunen
SESERYS
režisierė Lilija Kopač, prodiuserė Danutė Selčinskaja

Metų geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas

BUDĖJIMAS
režisierius Karolis Kaupinis, prodiuserė Marija Razgutė
8 MINUTĖS
režisierė Dovilė Šarutytė, prodiuserė Migla Butkutė
MOTINOS DIENA
režisierė Kamilė Milašiūtė, prodiuserės Marija Fridinovaitė, Marija Razgutė

Metų geriausias bendros gamybos kino filmas

APSIMETĖLIAI
režisierius Vallo Toomla – lietuvių, estų ir latvių bendros gamybos filmas, lietuvių prodiuserė Uljana Kim
ŽMOGUS, KURIS MOKĖJO 75 KALBAS
režisieriai Anne Magnussen, Pawel Debski, lietuvių, norvegų ir lenkų bendros gamybos filmas, prodiuserė Živilė Gallego
AŠ ČIA TIK SVEČIAS
lietuvių ir Čilės bendros gamybos projektas, režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė

Metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas

ŠVENTASIS
režisierius Andrius Blaževičius, prodiuserė Marija Razgutė
AMŽINAI KARTU
režisierė Lina Lužytė, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė
SENEKOS DIENA
režisierius Kristijonas Vildžiūnas, prodiuserė Uljana Kim
EMILIJA IŠ LAISVĖS ALĖJOS
režisierius Donatas Ulvydas, prodiuseriai Živilė Gallego, Donatas Ulvydas
Surinktas turinys