Sidabrinės gervės naktys 2011 Marijampolėje

Sostinėje praūžė ketvirtieji Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2011“, o dabar per visą šalį juos tęsia antrąkart rengiamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Liepos 7 d., ketvirtadienį, 21 val. lietuviško kino mėgėjus, kaip ir pernai, sukvies į Marijampolę.

 „Sidabrinės gervės naktų“ misija – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus ne vien didmiesčių kino salėse. Marijampolės gyventojai ir svečiai galės pasimėgauti įvairaus žanro filmais tiesiog po atviru dangumi - jie bus rodomi Rygiškių Jono gimnazijos stadione, ant Šešupės kranto.

 Žmonėms dovanojama galimybė tiesiogiai bendrauti su lietuviško kino kūrėjais. Nuolatinis festivalio svečias A. Makejevas pristatys visiškai naujai sukurtą dainą, skirtą festivaliui „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį vainikuos apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2011“ nominantų ir laureatų darbai. Marijampolėje bus pristatytas ARVI įmonių grupės remiamas ir metų geriausio TV filmo nominaciją pelnęs filmas „Giminės. Po 20 metų”, dokumentinis filmas „Šanxai Banzai“ (rež. J. Samulionytė). Taip pat bus pristatytas geriausiu studento darbu pripažintas trumpametražis filmas „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“ (rež. M. Kavtaradzė ir M. Stonytė). Žiūrovai turės galimybę pamatyti ir net aštuoniomis sidabrinėmis gervėmis apdovanotą pilnametražį filmą „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K. Vildžiūnas).

 Kartu su kinu į Marijampolę yra pakviesti atvykti ir populiarūs šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai: Petras Dimša, Sandra Daukšaitė, Gabija Ryškuvienė, Lina Budzeikaitė, Andrius Bialobžeskis. Žiūrovai turės galimybę su svečiais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti įdomių istorijų iš jų patirties ir filmavimų užkulisių.

 Renginio metu bus platinamas specialiai apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2011“ ir festivaliui išleistas laikraščio „15 min“ priedas apie šių metų geriausius lietuviškus filmus.

 Marijampolės savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių tarnybos vedėja Aurelija Baniulaitienė tikisi geros renginio nuotaikos, įdomių filmų ir, žinoma, gausybės žmonių.

 „Šiais metais festivalis vyks kitoje nei pernai vietoje, bet ji tinkama, manau, susirinks daugybė lietuviško kino mėgėjų. Tai bus tikrai žavus renginys, svarbiausia, kad jis vyks po atviru dangumi, gamtoje, kur visi galės laisvai ir nevaržomai mėgautis kino filmais. Tokio pobūdžio pramogos Marijampolėje būna nedažnai, todėl reikia naudotis galimybe, juk tos gražios vasaros tiek nedaug“, – sakė Aurelija Baniulaitienė.

 Festivalį remia LR Užsienio reikalų ministerija, televizija „Gala“, BOSCA.

Renginio rėmėjas: ARVI įmonių grupė.

 Lietuvių kino akademijos informacija