"Sidabrinei gervei " nominuotas dokumentinis filmas "UB Lama" pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą

Turkijoje pasibaigusiame tarptautiniame kino festivalyje režisierė Eglė Vertelytė sugebėjo pranokti visus savo konkurentus. Režisierės debiutinis, dokumentinis filmas "UB Lama", prodiusuotas  Arūno Matelio studijoje "Nominum", pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą - 10.000 eurų piniginį prizą ir statulėlę už geriausią dokumentinį filmą tarptautinėje kategorijoje.

"Sakoma, kad filmas turi atrasti savo publiką, o toks jausmas, kad ten ir atrado. Labai gražios ir "gyvos" reakcijos buvo visų žiūrėjusių, tarsi jie visiškai viską suprato, ką noriu pasakyti.. Labai geras jausmas." - įspūdžiais  dalinosi režisierė. Lietuvaitės triumfą matė visa Turkija - festivalio uždarymo ceremoniją transliavo nacionalinė Turkijos televizija, o ceremonijoje lankėsi įvairios televizijos ir kino žvaigždės, politikai, tarp kurių buvo ir Turkijos vice prezidentas.

Tai vienas iš beveik trisdešimties tarptautinių apdovanojimų, kuriuos yra gavę Arūno Matelio studijoje kurti ir jo prodiusuoti filmai. Kaip sakė Arūnas Matelis: "Nėra dviejų vienodų apdovanojimų ar vieno geresnio už kitą. Visi jie yra labai svarbūs įvertinimai, nes gaunami didžiulėje konkurencijoje, su žymiai didesnes lėšas ir didesnį dėmesį kinui skiriančiomis valstybėmis bei kompanijomis. Labai džiaugiuosi Eglės sėkme, kadangi tai buvo labai sunkus filmas. Daugiau nei metai sunkiomis sąlygomis praleisti ekspedicijoje Mongolijoje, tikint savo idėja,  mylint savo herojus ir net išmokus mongolų kalba. Tad dešimteriopai smagu, kad toks mano kolegų pasiaukojimas buvo įvertintas tokiu garbingu apdovanojimu. Be to,  reikia atkreipti dėmesį, kad tai  yra debiutinis, Didžiosios Britanijos kino mokyklos studentės darbas, kuris įveikė žymiai labiau patyrusių kolegų iš viso pasaulio konkurenciją."

Filmas "UB LAMA" yra bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos - studijų Nominum ir Wostok - koprodukcija (prodiuseriai A.Matelis, L.Trimonis , J.Goldbach), o taip pat ir debiutinis, pilnametražis Eglės Vertelytės filmas. Šis filmas pasakoja apie dvylikametį mongolų berniuką Galaa, kuris su mama ir jaunesniuoju broliu gyvena labai skurdžiomis sąlygomis pakrypusioje jurtoje, Ulan Batoro pakraštyje. Vaikas bando išgyventi pardavinėdamas cigaretes turguje, tačiau pamažu "užsikrečia" svajone tapti budistų vienuoliu. Vienuoliams yra būdinga ypatinga disciplina, o pagrindinis herojus yra išdykęs ir problematiškas vaikas. Ar šios charakterio savybės nesutrukdys jam pasiekti savo tikslo?

"UB Lama" jau buvo tarp daugybės filmų pastebėtas ir  atrinktas į konkursines programas JAV -  didžiausiame Kolorado Springse vykstančiame "Indie Spirit filmų festivalyje" ir virš 30 metų patirtį turinčiame "Miniapolis St. Paul tarptautiniame filmų festivalyje", taip pat, filmo kompozitorius T. Petrikis, yra nominuotas šių metų "Sidabrinei Gervei" už geriausią muziką. E. Vertelytės filmas yra atrinktas ir į legendinį kino festivalį Krokuvoje (Lenkija) , kuris prasidės gegužės mėnesio gale. Šio festivalio nugalėtojas nominuojamas europiniam "Oskarui" ir be konkurso kvalifikuojamas JAV "Oskarui". Mūsų šalies žiūrovai E. Vertelytės filmą "UB Lama" iki gegužės 13-osios dar gali pamatyti sostinės kino teatre "Pasaka".

Studijos Nominum informacija