Uteną aplankys vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”

 Birželio 5-ąją šalyje prasidėjo vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys”. Jis aplankys 21 Lietuvos miestą ir miestelį, pagerbs provincijos žiūrovą. “Sidabrinės gervės naktų” festivalio idėja labai patraukli ir iš Utenos rajono, Leliūnų miestelio kilusiai aktorei Daliai Morozovaitei.

 Rositos vaidmeniu televizijos serialuose “Nekviesta meilė” ir “Amžini jausmai” išgarsėjusi D.Morozovaitė gerai prisimena, kai į jos gimtuosius Leliūnus atveždavo kiną. “Būdavo tokia salytė, kurioje galėjai pažiūrėti. Eidavome ir su bendraamžiais vaikais, ir visa šeima, - pasakoja aktorė. - Lietuviški filmai buvo patys artimiausi. O efektingiausias man, dar vaikui, pasirodė “Tadas Blinda”.”

 Dalia palaiko iniciatyvą atvežti į provinciją naujus, šiuolaikiškus lietuvių kūrėjų darbus, kurie buvo pastebėti ir įvertinti ką tik įvykusiuose nacionaliniuose kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2010”.

 Vasaros kino festivalio “Sidabrinės gervės naktys” organizatoriai sumanė rengti kino seansus po atviru dangumi ir pristatyti žiūrovams tris skirtingo žanro filmus: dokumentinį, trumpametražį ir pilno metro filmą. Jie bus parodyti įspūdinguose “Teobuso” ekranuose. Kartu per miestus keliaus garsiausi šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai, prieš seansus jie susitiks ir pabendraus su žiūrovais. Utenoje festivalis įvyks birželio 17 dieną, kino filmai bus rodomi Dauniškio ežero pakrantėje.

 “Gera, puiki naujiena. Žinoma, žmonėms bus įdomu pasižiūrėti naujus filmus, pabendrauti su aktoriais”, - įsitikinusi D.Morozovaitė. Kartu ji prisipažįsta, kad pati šnekėdamasi akis į akį su savo vaidybos gerbėjais jaučiasi šiek tiek nejaukiai. “Aš esu paprastas žmogus, todėl nežinau, ką išskirtinio jiems papasakoti. Vaidyba yra mano gyvenimas, aš tiesiog gyvenu tuo ir mėgaujuosi. Žinoma, galiu atsakyti į žiūrovų klausimus, ką nors papasakoti apie serialų filmavimus, prisiminti, kas nutiko juokinga, bet panašiose situacijose truputį sutrinku”, - sako Dalia.

 Prieš keletą metų D.Morozovaitė patyrė tokių susitikimų jaudulį, kai už pasiekimus gavo apdovanojimą pačios baigtoje Leliūnų mokykloje. “Tada į Vilnių atvažiavo atstovai su mokiniais, pasižiūrėjo spektaklį “Ana tropikuose”. Paskui buvome susitikę, kalbėjomės”, - mena aktorė.

 Utenos meras, socialdemokratas Alvydas Katinas pritaria, kad vasaros kino festivalyje po atviru dangumi susitikti su garsiais Lietuvos aktoriais bus įdomu. “Man buvo pristatyta ta idėja – surengti kino seansą Utenoje lauko sąlygomis, ji patiko. Kodėl gi ne? Prie Dauniškio ežero – gražios vietos, turime parką, gėlynus, naują suomišką pantoninį tiltą”, - porina meras.

 Jam rūpi, kad ir kinas Utenoje atsigautų. “Išsaugojome dar kino teatrą, salytę. Išlaikome ir paliekame, kad būtų tokia vieta – ją turime ir turėsime. Planuojame renovuoti pastatą, vedame derybas su dideliais prekybos centrais. Tikimės, kad kai krizė pasibaigs, pavyks įgyvendinti planus. Nes savivaldybė pati nepakonkuruos su verslu”, - atvirai pasakoja A.Katinas.

 Skatinant lietuviško kino sklaidą šalyje ir už jos sienų, labai svarbus ne tik moralinis, bet ir finansinis palaikymas, apie tai kalba ir pagrindinis “Sidabrinės gervės naktų” projekto iniciatorius - televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Jis džiaugiasi, kad rengti festivalį padeda “Maxima” tinklas, kurio parduotuves pamatysi kiekviename Lietuvos mieste. “Pačią festivalio idėją brandinau jau seniai, bet tik dabar pavyko ją realizuoti”, - sako R.Skaisgirys.

 Birželio 17-ąją prie Dauniškio ežero “Sidabrinės gervės naktų” festivalio filmų rodymas prasidės 21 valandą, seansai bus nemokami. Be to, prieš kiną uteniškiai galės pasivaišinti ypatinga sriuba, kurią virs ir pilstys žymūs šalies aktoriai: D.Morozovaitė, Kęstutis Jakštas, Giedrė Gurevičienė, Eglė Driukaitė, Algirdas Gradauskas, Andrius Bialobžeskis ir kiti.

Renginio rėmėjai: UAB Maxima LT, AB TEO, UAB Boslita ir Ko.