“Sidabrinės gervės“ pirmąkart atskrenda į Ignaliną!

Sostinėje praūžė ketvirtieji Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2011“, o dabar per visą šalį juos tęsia antrąkart rengiamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Liepos 8-ąją, penktadienį, 21.00 val. lietuviško kino mėgėjus sukvies Ignalinoje, prie vasaros etrados. 

 „Sidabrinės gervės naktų“ misija – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus ne vien didmiesčių kino salėse. Ignalinos gyventojai ir svečiai galės pasimėgauti įvairaus žanro filmais tiesiog po atviru dangumi, - jie bus rodomi moderniame „TEObuso“ ekrane.

 Žmonėms dovanojama galimybė tiesiogiai bendrauti su lietuviško kino kūrėjais. Pastovus festivalio svečias A.Makejevas pakviestas pristatyti visiškai naujai sukurtą dainą, skirtą festivaliui „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį vainikuos apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2011“ nominantų ir laureatų darbai. Ignalinoje bus rodomas dokumentinis filmas „Šanxai Banzai“ (rež. J. Samulionytė). Taip pat bus pristatytas trumpametražis filmas „2 indeliai jogurto“ (rež. A.Mickevičius). Ignalinos gyventojai turės galimybę pamatyti ir net aštuoniomis sidabrinėmis gervėmis apdovanotą pilnametražį filmą „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K.Vildžiūnas).

 Kartu su kinu į Ignaliną yra pakviesti atvykti ir populiarūs šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai: Lina Budzeikaitė, Sandra Daukšaitė, Andrius Bialobžeskis, Aušra Štukytė ir kt. Žiūrovai turės galimybę su svečiais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti įdomių istorijų iš jų patirties ir filmavimų užkulisių.

 Renginio metu bus platinamas specialiai apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2011“ ir festivaliui išleistas laikraščio „15 min“ priedas apie šių metų geriausius lietuviškus filmus.

 Ignalinos kultūros ir sporto centro kultūros skyriaus vedėja Danutė Lisauskienė užsiminė, jog tokio pobūdžio renginys mieste įvyks pirmą kartą.

 „Filmų po atviru dangumi Ignalinoje dar niekas nerodė. Labai džiaugiuosi, kad tai įvyks. Žmonėms reikalingi renginiai, pramogos. Tikimės sulaukti ne mažo skaičiaus Ignalinos gyventojų ir svečių. Visiems lietuviško kino mėgėjams tai bus labai smagus vakaro praleidimas,“ – sakė Danutė Lisauskienė.

 Festivalį remia LR Užsienio reikalų ministerija, televizija „Gala“, BOSCA.

Renginį iš dalies remia Ignalinos rajono savivaldybės administracija.

 Lietuvių kino akademijos informacija