AVAKA, kuri nuolat kuria naujoves audiovizualiniame sektoriuje, internete sukūrė savotiškus kūrinių namus – virtualią ateities biblioteką, kurioje bus pasiekiama informacija apie visus registruotus kūrinius.

Informacinė medžiaga apie lietuviškus audiovizualinius darbus buvo gana išsibarščiusi ir norint ją rasti, reikėjo naršyti įvairiose svetainėse ir pateikti užklausas kūrėjus atstovaujančioms organizacijoms.

AVAKA, audiovizualinė autorių teisių organizacija, nusprendė palengvinti prieigą prie informacijos. Dabar pakaks kelių klavišų paspaudimo.

Pavadinimas, autoriai, dalyviai, pagaminimo metai, trukmė ir kita informacija bus įtraukta į  “Infondo” duomenų bazę ir padarys šiuos daiktus labiau prieinamus žmonėms besidomintiems audiovizualine rinka, galbūt ieškančių teisių turėtojo  norėdami kreiptis ir gauti leidimą naudoti kūrinį arba jo perdavimą teisinėmis priemonėmis.

Jau kurį laiką gyvuojantis “Kino Fondas: yra AVAKA inicijuota darbo platforma. Mes siekiame, kad “Kino fondas” ilgainiui taptų savotiška virtualia biblioteka. Jau dabar šioje platformoje galima ne tik žiūrėti beveik 300 lietuviškų filmų, bet ir rasti išsamią informaciją apie juos. AVAKA nėra biurokratinė organizacija,mes siekiame aktyvuoti audiovizualinį sektorių, Todėl nuolat ieškome būdų kaip patobulinti platformą, kad ji taptų naudinga ir įdomi įvairioms auditorijoms, ypač filmais besidominčių žmonių, ”salė Darius Vaitiekūnas, AVAKA Generalinis Direktorius.