Olego Sentsovo neterminuoto streiko 54 dieną Europos FAN nariai, the Europos tinklo nacionalinių kino akademijų ir Europos kino akademijos nariai, atstovaujantys tūkstančiams kino kūrėjų iš viso žemyno, kreipėsi su prašymu nedelsiant paleisti Ukrainos kino kūrėją. Savo kasmetiniame susitikime, vykusiame tarptautiniame Karlovy Vary kino festivalyje, jie paprašė prezidento Putino ir Rusijos valdžios atstovų pagaliau parodyti žmogiškumą ir nedelsiant paleisti Olegą Sentsovą.

Žmogaus Teisių organizacijos visame pasaulyje ir tūkstančiai kino gamintojų bei aktorių iš Europos ir Amerikos pareiškė savo paramą jam, nes direktorius ir dviejų vaikų tėvas pradėjo bado streiką gegužės 14 d. Žmonės iš daugiau nei 70 miestų esančių daugiau nei 30 šalių prisijungė prie mitingų gatvėse. Europos Sąjungos Prezidentas Donaldas Tuskas, per didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimo atidarymo kalbą kreipėsi dėl Sentsovo išlaisvinimo, taip pat kreipėsi į Europos parlamentą ir kitus politikus bei parlamentarus .

Iki šiol visi kreipimai ir diplomatiniai pastebėjimai liko neišgirsti. Aštuntą bado streiko savaitę Olego Sentsovo gyvybei gresia didelis pavojus.

Olegas Sentsovas, kuris dalyvavo remiant “Euro Maidan” protestus Kijeve ir kuris priešinosi Rusijos vykdomai Krymo aneksijai buvo areštuotas 2014 m. gegužės 10 d. Rusijos federacijos saugumo tarnybos (FSB) savo namuose Simferopolyje ir atvežtas į Maskvą, kur jis buvo sulaikytas ia laukė teismo daugiau nei metus.

Nors pagrindinis liudytojas atsiėmė savo parodymus, duotus  “per prievartą”, teismas,pagrįstas Olego Sentsovo kaltinimu padarius “teroristinio pobūdžio nusikaltimus” , buvo tęsiamas ir Olegas Sentsovas buvo nuteistas kalėti 20 metų. Pasibaigus tam, ką Amnesty International apibūdino kaip “nesąžiningą teismą karo teisme”, 2015 m. lapkričio pabaigoje Rusijos Aukščiausiasis teismas Maskvoje patvirtino šį nuosprendį  ir Olegas Sentsovas buvo perkeltas į Jakutiją. Dabar jis dalyvauja bado streike dėl savo ir 64 politinių kalinių iš Ukrainos išlaisvinimo.