“Sidabrinės gervės naktys 2012” šį penktadienį lankys Uteną!

Šiemet vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys” trečiąjį sezoną džiugina lietuviško kino mėgėjus: per miestus keliauja lauko ekranai, būrelis aktorių ir šiuolaikinių filmų kūrėjų, pasirengusių įdomiai pristatyti naujausius savo darbus. Rugsėjo 14 dieną, penktadienį, “Sidabrinės gervės naktys” atskris į Utenos sporto areną (M.Donelaičio g. 38). Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi.

Kino seansas prasidės 19 val. Susirinkusiems ketinama parodyti šiais metais Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2012” triumfavusius arba nominacijoms pristatytus įvairių žanrų lietuvių autorių kūrinius: animacinį filmą "Puntuko akmuo", rež. A.Skučas, dokumentinį kino filmą "Stebuklų laukas", rež. M.Survila, trumpametražį vaidybinį kino filmą "Dešimt priežasčių", rež. A.Blaževičius. Vakarą pabaigs ilgametražis vaidybinis kino filmas "Tadas Blinda. Pradžia", rež. D.Ulvydas.

 “Šiuolaikiniai lietuviški filmai akivaizdžiai “grįžta į madą”. “Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakarai yra išskirtiniai jau vien tuo, kad visi norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su aktoriais ar kitais filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas. ”, - kalbėjo festivalį “Sidabrinės gervės naktys” rengiančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė.  Renginį Utenoje ves aktorė Gabija Jaraminaitė Ryškuvienė, su žiūrovais bendraus ir atsakinės į užduotus jų klausimus filmų “Puntuko akmuo” režisierius Antanas Skučas ir “Stebuklų laukas” režisierius Mindaugas Survila.

Pasak jos, ankstesnių metų patirtis rodo, kad šis festivalis yra labai laukiamas. Tiek atokesnėje provincijoje, tiek ir arčiau didesnių kultūrinių centrų apsilankę “Sidabrinės gervės naktų” dalyviai pastebi, kaip šiltai sutinkamas lietuviškas kinas. “Ateina ir senjoros, pasipuošusios gintaro karoliais, ir jauni tėvai ar gimtinėje vasarojantys studentai. Taip pat ir tie, kuriems iš pirmo žvilgsnio į viską nusispjauti... Vis dėlto, lietuviško kino trauka yra didžiulė. Tai džiugina ir skatina tęsti šiuolaikinių kino darbų populiarinimą ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose šalies miestuose”, - teigė L.Buzelytė.

 Iš viso šią vasarą “Sidabrinės gervės naktų” karavanas aplankė 24 šalies miestus, juose parodyti originaliausi ir aukščiausių įvertininimų sulaukę animaciniai, trumpametražiai ir ilgametražiai dokumentiniai bei vaidybiniai kino filmai.

Festivalio rėmėjai: televizija GALA, sėkmės kava 777. Apie festivalį informuoja www.15min.lt.

Lietuvių kino akademijos informacija