“Sidabrinės gervės naktys 2012” lankysis Naujininkuose!

Šiemet vasaros kino festivalis “Sidabrinės gervės naktys” jau trečiąjį sezoną džiugina lietuviško kino mėgėjus: per miestus keliauja lauko ekranai, būrelis aktorių ir šiuolaikinių filmų kūrėjų, pasirengusių įdomiai pristatyti naujausius savo darbus. Rugsėjo 7 dieną, penktadienį, “Sidabrinės gervės naktys” atskris į Naujininkus, prie “Juventos” gimnazijos. Miestelėnai ir svečiai iš apylinkių kviečiami atvykti su šeimomis, draugais, termosais, pledukais ir pasimėgauti išskirtiniu kino vakaru po atviru dangumi.

Kino seansas prasidės sutemus – apie 21 val. Susirinkusiems ketinama parodyti šiais metais Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė 2012” triumfavusius arba nominacijoms pristatytus įvairių žanrų lietuvių autorių kūrinius: animacinį filmą "Nepriklausomybės diena", rež. U.Budinaitė, dokumentinį kino filmą "Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą", rež. M.Žukauskas, G.Valevičiūtė, trumpametražį vaidybinį kino filmą "Dešimt priežasčių", rež. A.Blaževičius. Vakarą pabaigs specialus festivalio svečias ilgametražis vaidybinis kino filmas "Džiazas", rež. R.Banionis.

 “Šiuolaikiniai lietuviški filmai akivaizdžiai “grįžta į madą”. Be abejo, juos įdomu žiūrėti ir uždarose salėse. Tačiau kino vakarai po atviru dangumi dar žavesni, todėl mes labai tikimės ir visiems linkime gero oro Vilniuje”, - kalbėjo festivalį “Sidabrinės gervės naktys” rengiančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė. 

Pasak jos, ankstesnių metų patirtis rodo, kad šis festivalis yra labai laukiamas. Tiek atokesnėje provincijoje, tiek ir arčiau didesnių kultūrinių centrų apsilankę “Sidabrinės gervės naktų” dalyviai pastebi, kaip šiltai sutinkamas lietuviškas kinas. “Ateina ir senjoros, pasipuošusios gintaro karoliais, ir jauni tėvai ar gimtinėje vasarojantys studentai. Taip pat ir tie, kuriems iš pirmo žvilgsnio į viską nusispjauti... Vis dėlto, lietuviško kino trauka yra didžiulė. Tai džiugina ir skatina tęsti šiuolaikinių kino darbų populiarinimą ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose šalies miestuose”, - teigė L.Buzelytė.

Festivalio vakarą ves teatro ir kino aktorė Gabija Jaraminaitė Ryškuvienė, jau nebe pirmus metus keliaujanti per Lietuvą su “Sidabrinės gervės naktų” karavanu.

“Sidabrinės gervės naktų” festivalio vakarai yra išskirtiniai jau vien tuo, kad visi norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su aktoriais ar kitais filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolaikinis kino darbas.

Iš viso šią vasarą “Sidabrinės gervės naktų” karavanas jau aplankė 23 šalies miestus, juose parodyti originaliausi ir aukščiausių įvertininimų sulaukę animaciniai, trumpametražiai ir ilgametražiai dokumentiniai bei vaidybiniai kino filmai.

Festivalio rėmėjai: televizija GALA, sėkmės kava 777. Apie festivalį informuoja www.15min.lt.

Lietuvių kino akademijos informacija