„Sidabrinės gervės“ lankėsi UNESCO būstinėje Paryžiuje

Lietuvių kino akademija (LiKA) nuo pat įsikūrimo bendradarbiauja su Prancūzijos kino meno ir technikos akademija (L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma les Cesar). Birželio 17-19 dienomis Paryžiuje, UNESCO būstinėje buvo organizuota trumpametražių kino filmų panorama „ Auksinės naktys“ (Les Nuits en Or 2013), kurioje buvo rodomas ir „Sidabrine gerve“ apdovanotas geriausias šių metų trumpametražis dokumentinis režisierės Oksanos Burajos filmas „Liza, namo!“.

Jau trečius metus iš eilės organizuojamos „Auksinės naktys“ šįkart pristatė 45 trumpametražius filmus, gavusius aukščiausius 2013 metų Europos šalių kino įvertinimus savo šalyse (Cezarius, Oskarus, Bafta, Donaello, Goya, kt.). Renginys vyko UNESCO būstinės Paryžiuje didžiojoje salėje.

LiKA ir Lietuvos kino ir TV kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ atstovavo Akademijos direktorė Lina Buzelytė, kuri buvo pakviesta į Panoramos atidarymą, filmų peržiūras bei iškilmingą „Auksinių naktų“ vakarienę (Diner de Gala).

Vakarienę iškilmingai atidarė ir vakarą vedė Prancūzijos kino meno ir technikos akademijos prezidentas Alain Terian-Cezario. Kalbas taip pat sakė generalinis direktorius Getachew Engida, CNC prezidentas Eric Garandeau ir režisierius Radu Mihaileanu. Pastarasis priminė svečiams kino kultūrinės įvairovės plėtimo pasauliniu mastu svarbą.

Akademijos prezidentas A.Terian-Cezario patvirtino UNESCO konvencijos principinį charakterį, susijusį su kultūrine įvairove, kuri buvo ratifikuota 2005 metais. Jis taip pat priminė, kad UNESCO buvo šios ambicijos centre.

L.Buzelytė, dalindamasi įspūdžiais iš renginio, pasidžiaugė bendradarbiavimu su Prancūzijos kino meno ir technikos akademija ir dėkojo organizatoriams už lietuviško kino sklaidą pasaulyje.

Nuotraukos iš L’Académie des Arts et Techniques du Cinéma archyvo

LiKA informacija

 

 

Prisegta bylaDydis
5732.jpg149.18 KB
5744.jpg145.82 KB
5745.jpg141.54 KB
5759.jpg154.09 KB
Cathy_Brandy.jpg125.83 KB
Izer_Aliu.jpg127.88 KB
Johan_Jonason.jpg120.61 KB