Jurbarkiečiai Olimpiados atidarymą iškeitė į lietuvišką kiną

 Jurbarko miesto Dainų slėnis seniai nematė tiek daug gausios ir įvairios publikos, kokia susirinko praėjusį penktadienio vakarą, vos sutemus.

Liepos 27-osios vakarą į šią masinių renginių erdvę plūstelėjo jurbarkiečiai ir miesto svečiai – Londono Olimpinių žaidynių atidarymo iškilmes iškeitę į lietuvišką kiną.  Jurbarko mieste pirmą kartą lankėsi vasaro kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ karavanas. Jurbarkiečiai ir miesto svečiai galėjo pamatyti naujausius ir geriausius šių metų lietuviškus filmus – animacinį „Puntuko akmuo“, rež. A.Skučas, dokumentinį „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ vaidybinį trumpametražį „Ryba“, rež. V.Dambrauskas, S.Aškelavičienė, M.Drakštas, bei geriausią praėjusių metų kino juostą „Miegančių drugelių tvirtovė“, rež. A.Puipa.

Miestelėnai galėjo pamatyti ne tik filmus, bet ir išgirsti geriausius aktorius bei režisierius. Jurbarke tą vakarą svečiavosi ir vakarą vedė geriausių praėjusių metų aktoriumi pripažintas Andrius Bialožeskis, kurio giminės šaknų, pasirodo, yra ir Eržvilko krašte.

Jurbarke svečiavosi  iš serialų ir TV laidų pažįstama aktorė Sandra Daukšaitė, kuri supažindino su naujausiu režisieriaus M.Ivaškevičiaus filmu „Santa“, kuriam ji filmavosi Suomijoje, šaltojoje Laplandijoje ir į kurio premjerą rudenį pakvietė visus lietuviško kino mėgėjus.

Jurbarko Dainų slėnyje pasirodė ir „Sidabrinės gervės 2012“ laureatas, dokumentinio kino filmo „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ vienas iš režisierių Mikas Žukauskas. Jis prisiminė savo pirmą viešnagę Jurbarke, kas buvo prieš 10 metų. „Tada dalyvavau kompiuterinių žaidimų turnyre. O dabar čia pristatau filmą“, - šypsojosi jis.

Festivalis pavyko. Gausiai susirinkusiais žiūrovais džiaugėsi ne tik svečiai iš Vilniaus, festivalio organizatoriai, bet ir kino seanso Jurbarke žiūrovai. "Būtų galima ir dažniau rodyti filmus Dainų slėnyje. Labai patiko“, - sakė festivalyje apsilankiusieji jurbarkiečiai.

 Lina Juškaitienė, musulaikas.lt

LiKA informacija