„Sidabrinė gervė“ kviečia tiesiogiai stebėti trumpametražius filmus per Lrytas.tv

Kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ organizatoriai jau antrus metus iš eilės kviečia nepraleisti progos ir pamatyti gerą kiną neišėjus iš namų. Nuo gegužės 2 d. iki gegužės 23 d. kiekvieną pirmadienį portale Lrytas.tv bus pristatomi ankstesniuose „Sidabrinė gervė“ apdovanojimuose, trumpametražių filmų kategorijoje nominuoti filmai.

Lrytas.tv žiūrovų lauks režisieriaus Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Mano tėvas“, režisierės Linos Lužytės - „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“, režisieriaus Ričardo Marcinkaus - „Ekspermenas“ ir Audriaus Mickevičiaus - „Du indeliai jogurto“ trumpametražių filmų internetinės peržiūros.    

Kasmetiniai Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ rengiami norint pagerbti labiausiai nusipelniusius aktorius, režisierius ir kitus kino meno specialistus. Šiuos nacionalinio kino apdovanojimus inicijuoja viešoji įstaiga „Lietuvių kino akademija“ (LiKA).

Iškilminguose ir didelio visuomenės dėmesio kasmet susilaukiančiuose apdovanojimuose yra skiriama šešiolika „Sidabrinė gervė“ statulėlių atskirose kategorijose, vienas „Sidabrinės gervės kiaušinis“ už geriausią studento darbą ir apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui - „Auksinė gervė“.

Šiais metais iš 34 Lietuvių kino akademijai (LiKA) pateiktų darbų speciali komisija atrinko labiausiai vertus dėmesio. Iš jų statulėlių laimėtojus išrinks 100-as kino profesionalų, tikrųjų LiKA narių.

Jau devintą pavasarį į Lietuvą sugrįžtantys apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ pagerbs iškiliausius ir labiausiai nusipelniusius kino kūrėjus. Tradicija tapę apdovanojimai vyks gegužės 27-ąją ir bus tiesiogiai transliuojami per LRT televiziją. Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ globėjas yra Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

LiKA informacija

Prisegta bylaDydis
2_Cups_of__Yogurt_poster_jpg.JPG2.58 MB
JP1.jpg201.14 KB
Marius.jpg806.98 KB
MT5.jpg1.42 MB