Paaiškėjo "Sidabrinė gervė" laureato M. Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“ tiksli Pasaulinės premjeros data

Paaiškėjo dokumentinio filmo „Sengirė“ tiksli Pasaulinės premjeros data. Filmas varžysis IDFA festivalio ‘Pirmojo pasirodymo’ (First appearance) konkursinėje programoje ir bus papildomai pristatomas festivalio žiūrovams.   

Jau lapkričio 15 dieną Amsterdame (Nyderlandai) prasidės didžiausias pasaulyje dokumentinių filmų festivalis IDFA. Praeitais metais šį, dvi nepilnas savaites trukusį, festivalį aplankė virš 270 000 tūkstančių žiūrovų. Šiais metais festivalio organizatoriai tikisi ne ką mažesnio žiūrovų antplūdžio.

Šiais metais įvairiose IDFA festivalio programose bus parodyti filmai iš įvairiausių šalių nuo Butano, Kolumbijos, Kongo, Irano, Pietų Korėjos, Argentinos iki JAV, Jungtinių Arabų Emiratų ir Lietuvos. Dalis filmų yra įtraukti į įvairias konkursines programas. Viena iš jų - „First apearance“ konkursinė programa, kurioje gali dalyvauti režisieriai sukūrę pirmą arba antrą ilgametražį dokumentinį filmą savo karjeroje.

Pastarajai programai iš daugybės pateiktų darbų rodymams yra atrenkama tik 15-a. Dažniausiai tai yra jaunų / pradedančių režisierių darbai. Dėl šios priežasties programa sulaukia ypatingai didelio žiūrovų bei kino profesionalų dėmesio.

„Labai džiaugiamės, kad filmas “Sengirė” buvo atrinktas būtent į “First appearance” konkursinę programą. Ir norime visus Amsterdame gyvenančius Lietuvius bei jų draugus pakviesti į filmą ir susitikimą su kūrybine grupe. Filmo „Sengirė“ Pasaulinė premjera vyks lapkričio 16 dieną, 19 valandą, bilietus galima įsigyti www.idfa.nl tinklalapyje ” - sako filmo režisierius Mindaugas Survila.

Filmo komanda taipogi džiaugiasi ir IDFA festivalio dėmesiu: iš 312 rodomų filmų tik dvidešimčiai bus surengtas specialus renginys skirtas ilgajam režisieriaus ir auditorijos pokalbiui - „Doc talk“.  Filmas „Sengirė“ - vienas iš laimingųjų. Tad visi festivalio dalyviai yra kviečiami ir į šį renginį, kuris vyks po filmo rodymo, lapkričio 17 dieną, 19 valandą.

Filmas „Sengirė“ bus rodomas ir vėlesnėmis festivalio dienomis.

Lietuvoje Mindaugo Survilos filmą numatoma rodyti ateinantį pavasarį. Naujienas apie filmą ir komandą galima sekti filmo Facebook paskyroje: www.facebook.com/sengires arba filmo internetiniame puslapyje: www.sengire.lt .

 

Kontaktinis asmuo: Mindaugas Survila

 

survila@gmail.com | 8 618 10909