Patvirtinta Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2014“ Atrankos vertinimo komisija

Lietuvių kino akademijos (LiKA) Taryba informuoja, kad jau yra patvirtinta ir savo darbą pradėjo šių metų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ Atrankos vertinimo komisija. Iki balandžio 3 d. ji turės pateikti nominantų sąrašą.

Pagal įsigaliojusias LiKA taisykles, prestižiniai Lietuvos kino apdovanojimai “Sidabrinė gervė” vyksta keliais etapais. Šių metų vasario 7 – kovo 3 dienomis visi lietuviškų filmų kūrėjai galėjo teikti paraiškas. O Atrankos komisija nuo kovo 5 iki balandžio 3 dienos turės pateikti Tarybai protokolą su siūlomų nominuotų filmų sąrašu.

Atrankos vertinimo komisijoje dirba humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Europos kino akademijos ir LiKA Tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė, kino ir teatro režisierė Giedrė Beinoriūtė, kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas Juozas Budraitis, kompozitorius, LiKA narys Gintaras Sodeika ir kinotyrininkas Lukas Brašiškis.

Tarybos patvirtinti nominantai bus paskelbti spaudos konferencijoje, o nuo paskelbimo LiKA tikrieji nariai (jų yra 77) slaptu balsavimu rinks laimėtojus 17-oje kategorijų. Apdovanojimų ceremonnija įvyks 2014 m. gegužės 2 d. Vilniuje.

LiKA informacija