SGN2014 Birštonas

Data: 
Pen, 2014-06-06 22:00 - 23:59
Vieta: 
Birštone, prie sanatorijos "Tulpė" gydyklų

Birštono savivaldybėje bus sudarytos galimybės ne tik nemokamai pasižiūrėti filmus, bet ir patogiai atiduoti buitinės technikos, elektronikos atliekas ar senas baterijas. Vasaros kino festivalio filmų peržiūra vyks 2014 m. birželio 6 d. 22 val. prie sanatorijos „Tulpė“ gydyklų (Birutės g. 31, 35  Birštonas). Šiemet festivalio organizatoriai mūsų savivaldybėje organizuojamo renginio metu rodys tokius filmus:

 „ŽILVINAS IR EGLĖ“, rež. Antanas Skučas

"ETIUDAS", rež. Austėja Urbaitė

 „SANTA“, rež. Marius Ivaškevičius

Renginio vedėjas: aktorius Andrius Bialobžeskis

Prieš kino filmų seansą bus galima susitikti su kino filmų kūrėjais, aktoriais, o taip pat – dalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių vertingų prizų. Loterijoje bus galima dalyvauti su tais bilietais, kuriuos gausite festivalio dieną projekto „Mes rūšiuojam“ vykdytojams pridavę buitinės technikos, elektronikos atliekas arba senas baterijas. Atliekas iš gyventojų rinks šiose seniūnijose tokiu grafiku:

900 – 1000

Ašmintos sen. (Prienų r. sav.), Parko g. 8, Ašminta (prie parduotuvės)

 900 – 1000

Stakliškių sen. (Prienų r. sav.), Vilniaus g. 2, Stakliškės (prie seniūnijos)

1030 – 1130

Jiezno sen. (Prienų r. sav.), J. Basanavičiaus g. 1, Jieznas (prie seniūnijos)

1100 – 1200

Pakuonio sen. (Prienų r. sav.), Sodų g. 14, Pakuonis (prie bibliotekos)

1230 – 1330

Balbieriškio sen. (Prienų r. sav.), Vilniaus g. Balbieriškis (prie buvusios bažnyčios)

1300 – 1400

Išlaužo sen. (Prienų r. sav.), Sodų g. 1, Išlaužas (prie seniūnijos)

1430 – 1500

Naujosios Ūtos sen. (Prienų r. sav.), Šilo g. 1, Žemaitkiemis (prie bendruomenės pastato)

1530 – 1600

Naujosios Ūtos sen. (Prienų r. sav.), Mokyklos g. 11, Naujoji Ūta (prie seniūnijos)

1500 – 1600

Veiverių sen. (Prienų r. sav.), Kauno g. 33, Veiveriai (prie seniūnijos)

1700 – 1800

Šilavoto sen. (Prienų r. sav.), Radušio g. 11, Šilavotas (prie seniūnijos)

1700 – 1800

Prienų miesto sen., Vytauto g. 35, Prienai (prie seniūnijos)

1900 – 2000

Birštono savivaldybė: Jaunimo g. 2, Birštonas (prie savivaldybės)

                                             Birštono g. 14, Birštonas (prie seniūnijos)

Beje, visos aplankytos seniūnijos pagal surinktą atliekų kiekį varžysis tarpusavyje – daugiausiai atliekų surinkusios seniūnijos gyventojams bus padovanota UAB „Ksil“ ir UAB „Atliekų tvarkymo centras“ įsteigtas prizas - saugi ir sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Šios vasaros projektas  truks visą vasarą, jo metu bus aplankytos 54 savivaldybės. Penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais skirtingose Lietuvos savivaldybėse vyks „Sidabrinės gervės naktys 2014“ kino seansai po atviru dangumi. Taip tikimasi pritraukti kuo daugiau žiūrovų, suteikti galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus filmus bei lietuviška kultūra sudominti kuo daugiau žmonių. Projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai savo ruožtu organizuoja buitinės technikos, elektronikos ir senų baterijų surinkimą įvairiose seniūnijose, arčiau žmonių namų, kad rūšiuoti atliekas būtų patogiau, o į gamtą pakliūtų kuo mažiau pavojingų medžiagų iš senų televizorių, šaldytuvų, viryklių ir kitokių atliekų.

„Sidabrinės gervės naktys“  kai kur jau tapo smagia tradicija. Šio festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami ir toliau regionuose populiarinti lietuvišką kiną. Tradicinis yra ir projektas „Mes rūšiuojam“, kuris siekia, kad rūšiavimas ir saugus atliekų perdirbimas taptų įprasta kiekvieno mūsų kasdienybe. Todėl atliekų surinkimo tinklas kuriamas ir organizuojamas taip, kad žmonėms būtų kuo patogiau atliekas atiduoti licencijuotiems atliekų tvarkytojams, o ne mesti pakelėse, pamiškėse ar į buitinių atliekų konteinerius.