"Sidabrinė gervė 2010" spaudos konferencijos apžvalga

Šiandien garsūs šalies aktoriai, filmų kūrėjai, kino kritikai ir žiniasklaidos atstovai susitiko prie kavos puodelio LRT klube, kur buvo oficialiai paskelbti ilgai laukti Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų “Sidabrinė gervė 2010” nominantų trejetukai. 

 “Sidabrinės gervės” vertinimo komisijai šiemet buvo pateikti 5 pilnametražiai, 9 trumpametražiai, 11 dokumentinių, 4 animaciniai, 7 TV filmai ir 5 studentų darbai.

 Komisijoje dirbo: humanitarinių mokslų daktarė, docentė, Europos kino akademijos narė dr.Gražina Arlickaitė, JAV režisierių gildijos laureatas, Europos kino akademijos narys, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Matelis, kino kritikės Živilė Pipinytė ir Rasa Paukštytė, kino operatorius, tarptautinių kino festivalių laureatas Viktoras Radzevičius, kino ir TV režisierius, „Sidabrinės gervės“ laureatas Ignas Miškinis, kompozitorius, „Auksinio kryžiaus“ laureatas Gintaras Sodeika.

 Oficialaus apdovanojimų organizatoriaus “UZI group” atstovė Agnė Armoškaitė-Šemberienė pabrėžė, kad pagrindinis „Sidabrinės gervės“ tikslas – skatinti Lietuvos kino kūrybą ir apdovanoti kūrėją. „Svarbu vienyti kinematografus ir siekti, kad lietuvių filmai atsirastų Europos kino renginių žemėlapyje“, - teigė ji.

 „Mes labai dažnai verkiame, kad kažko nėra, o iš tikrųjų turime labai daug kino, - sakė vienas Lietuvių kino akademijos steigėjų A.Matelis. – Jei Amerika turi „Oskarus“, kurie labai žiūrimi per televiziją, tai mes turime „Sidabrinę gervę“, kuri, kiek man žinoma, transliacijos dieną taip pat yra aukščiausiuose žiūrimumo reitinguose. Nežinau, kodėl Rolandas Skaisgirys vietoj to, kad nusipirktų butą Palangoje, finansuoja „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, bet ačiū jam labai. Šie apdovanojimai savo kokybe prilygsta Europos renginiams, kuriuose man dažnai tenka dalyvauti.“

 „Kadangi Lietuvoje yra kinas, tai ir apdovanojimai - reikalingi. Nesinori, kad atsitiktų kaip su teatru, kurio apdovanojimai buvo nukreipti į LR Kultūros ministeriją ir ten labai provincialiai praėjo. Tad aš džiaugiuosi, kad mes galime „gervėmis“ pagerbti menininkus“, - kalbėjo aktorius Dainius Gavenonis.

 „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininkė dr. G.Arlickaitė dėkojo visiems kino kūrėjams, ypač – nematomo fronto žmonėms, kurie ir sunkmečiu sugeba rasti rėmėjų ir padaryti viską, kad filmai išvystų dienos šviesą. G.Arlickaitė spaudos konferencijos metu paskelbė labiausiai lauktus nominantų trejetukus. 

 Tai išgirsti rūpėjo kino, teatro ir televizijos aktoriams: Tomai Vaškevičiūtei, Sandrai Daukšaitei, Vidui Petkevičiui, Andriui Bialobžeskiui, Giedrei Gurevičienei, Evaldui Jarui, Rolandui Boravskiui ir kt.