Trakuose svečiuojasi "Sidabrinės gervės naktys 2011"

Sostinėje praūžė ketvirtieji Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2011“, o dabar per visą šalį juos pratęs antrąkart rengiamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Festivalio atidarymas įvyks birželio 11 d., Veisiejuose (Lazdijų raj.), o jau kitą dieną, birželio 12-tą, sekmadienį, 21.30 val. lietuviško kino mėgėjus sukvies Trakų mieste.  

 „Sidabrinės gervės naktų“ misija – rodyti šiuolaikinius mūsų šalies kūrėjų darbus ne vien didmiesčių kino salėse. Trakų gyventojai ir svečiai galės pasimėgauti įvairaus žanro filmais tiesiog po atviru dangumi, - kino ekranas bus iškabintas prie Trakų kultūros namų.

 Žmonėms dovanojama galimybė tiesiogiai bendrauti su lietuviško kino kūrėjais. Pastovus festivalio svečias A.Makejevas pristatys naują dainą, specialiai sukurtą festivaliui „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį vainikuos apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2011“ nominantų ir laureatų darbai. Trakuose bus rodomas dokumentinis filmas „Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim“ (rež. A. Stonys). Taip pat bus pristatytas geriausias metų trumpametražis vaidybinis filmas „Nesiseka šiandien“ (rež. D.Šarutytė). Žiūrovams bus suteikta galimybė pamatyti vieną iš šiais metais nominuotų studentų darbų trumpametražį filmą „Senelis“ (rež. Andrius Paškevičius) bei apdovanotą net aštuoniomis sidabrinėmis gervėmis pilnametražį vaidybinį filmą „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K.Vildžiūnas).

 Kartu su kinu į Trakus yra pakviesti atvykti populiarūs šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai: Lina Budzeikaitė, Aušra Štukytė, Tomas Kliukas.Savo filmą pristatys režisierius Audrius Stonys. Žiūrovai turės galimybę su jais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti įdomių istorijų iš filmavimų užkulisių.

 Renginio metu bus platinamas specialiai apdovanojimams „Sidabrinė gervė 2011“ ir festivaliui išleistas laikraščio „15 min“ priedas apie šių metų geriausius lietuviškus filmus.

 Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, paklaustas, ko tikisi iš festivalio ir jo organizatorių, nesudvejojęs paminėjo gerą nuotaiką, įdomią programą ir, be abejo, gerus lietuviškus filmus.

 „Mūsų miestelyje šis renginys įvyks pirmą kartą, tačiau esu girdėjęs labai gerų ir šiltų atsiliepimų apie festivalį iš praėjusiu metų. Labai džiaugiuosi, jog „Sidabrinė gervė“ šiais metais aplankys ir Trakus. Miestelio gyventojams reikia tokio pobūdžio pramogų, - sakė Kęstutis Vilkauskas, - plečiasi žmonių kultūrinis akiratis, populiarinamas lietuviškas kinas. Festivalio metu tikimasi sulaukti per penkis šimtus lietuviško kino gerbėjų. Turint omeny, kad Trakuose gyvena apie 4800 žmonių, tai beveik 10 proc. visų gyventojų “ - džiaugėsi seniūnas.

 Festivalį remia LR Užsienio reikalų ministerija, televizija „Gala“, BOSCA.

Renginį dalinai finansuoja ir organizuoti padeda Trakų miesto seniūnija.

 

Lietuvių kino akademijos informacija