Vilniaus geležinkelio stotyje - uniformuoti aktoriai, mėlynas kilimas ir lietuviškas kinas

Nuo liepos 9 iki rugsėjo 6 dienos 19-oje Lietuvos geležinkelio stočių veiks „Vasaros kino stotis“. Trečiadienio vakarą šis naujas kultūrinis projektas buvo pristatytas Vilniaus geležinkelio stoties Keleivių rūmuose. Organizatoriai publiką vaišino blynais ir gaiviaisiais gėrimais, o žinomi aktoriai parengė jaudinantį netikėtumą.

 Po šeštos valandos Vilniaus geležinkelio stotyje žmonės galėjo įsitaisyti improvizuotoje kino salėje, į kurią vedė garsiai grojanti muzika ir mėlynasis kilimas. Nustebusi publika buvo kviečiama pasivaišinti „Gusto blyninės“ blynais ir vaikystę nostalgiškai primenančiu kompotu. O didžiuliame ekrane susirinkusieji turėjo unikalią galimybę pasižiūrėti naujausius lietuviškus animacinius filmus, taip pat trumpametražį vaidybinį filmą „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas) ir ilgametražį „Kaip pavogti žmoną“ (rež. Donatas Ulvydas).

Kino vakarą pradėjo lietuviško filmo „Santa“ žvaigždė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Aktorė pasirodė vilkėdama renginio organizatorių – „Lietuvos geležinkelių“ traukinių palydovės uniformą. Jai iš paskos plačiai šypsodamasis žengė uniformuotas aktorius Mindaugas Papinigis, išgarsėjęs režisieriaus Emilio Vėlyvio filmuose „Zero“, „Zero II“ ir „Redirected“, taip pat vaidinęs populiariame TV3 seriale “Pasmerkti II”.

Atvykusieji, tarp kurių buvo ir aktorė Kristina Savickytė-Damanskienė, kino ir renginių prodiuseris bei režisierius Artūras Povilaitis, televizijos prodiuseris Justinas Milušauskas, kompanijos „Made My Day“ vadovas Linas Zareckas-Choras ir kiti žinomi veidai, vedini smalsumo prisėdo pasižiūrėti, kas vyksta.

„Siekiame sukurti įdomią, netradicinę erdvę visai jūsų šeimai. Norime, kad geležinkelio stotis asocijuotųsi ne tik su stereotipiniais gyventojais ar kelionėmis – stotyje nuo šiol galima ir kino filmus žiūrėti. Ypatingai džiugu, kad juos pamatys žmonės iš mažesnių miestų ir miestelių, kuriuose kultūrinis gyvenimas ne taip išvystytas“, - pasakojo „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Mindaugas Reinikis.

S.Daukšaitė pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas atgimė ir jau užpildo kino teatrų sales. Ji paminėjo, kad projekto programoje rodomas filmas „Kaip pavogti žmoną“  taip pat perkopė milijono litų ribą. „Įdomu, kas yra šio filmo lagaminėlyje, kuris atkeliavo iš kino teatrų? Milijonas, ar dveji?“ – ištarė Sandra. Po šių žodžių susirinkusiųjų laukė sukrečiantis netikėtumas: vikriais šuoliais pro žiūrovus atskuodęs raumeningas skustagalvis sportiniais šortais stvėrė lagaminėlį ir greituoju bėgo pro duris. Tačiau M.Papinigis jį nedelsiant nusivijo ir po akimirkos grįžo su lagaminu. Paaiškėjo, kad apiplėšimas buvo netikras – tai tik įtaigi scena, kurioje chuliganą suvaidino „Sidabrinės gervės“ laureatas Marius Repšys.

Kaip filme pasijutę paprasti seanso dalyviai aktorius apdovanojo nuoširdžiais plojimais. Paaiškėjo, kad lagaminėlyje buvęs lobis – filmo „Kaip pavogti žmoną“ DVD. „Lietuviški filmai yra piratuojami ir nelegaliai platinami internete. Bet aš visus jus kviečiu vengti tokių būdų susipažinti su naujausiais lietuvių kūrėjų darbais. Geriau ateikite į „Vasaros kino stotį“ ir pamatykite geriausius šiuolaikinius filmus nemokamai“, - sakė Sandra Daukšaitė.

Projektą rengianti Lietuvių kino akademija (LiKA) informuoja, kad liepos mėnesį „Vasaros kino stotis“ veiks Švenčionėliuose, Ignalinoje, Rokiškyje, Radviliškyje, Telšiuose ir Plungėje. Rugpjūtį bus aplankytos Kretingos, Šilutės, Tauragės, Kėdainių, Jonavos, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kaišiadorių stotys, o rugsėjį - Lentvario ir Varėnos geležinkelio stotys.LiKA informacija