Sidabrinė gervė 2008

Auksinė gervė

Donatas Banionis
aktorius
Marijonas Giedrys
režisierius
Jonas Gircius
operatorius

Geriausias garsas

„Nereikalingi žmonės“
Jonas Maksvytis, Artūras Pugačiauskas, Andrius Mamontovas, Vytautas Žekonis
„Kolekcionierė“
Julius Zubavičius
„Varpas“
Giedrius Puskunigis, Viktoras Juzonis ir Jonas Maksvytis

Geriausias aktorė

Rasa Samuolytė
„Nuodėmės užkalbėjimas“
Nelė Savičenko
„Nuodėmės užkalbėjimas“
Gabija Ryškuvienė
„Kolekcionierė“, “Nereikalingi žmonės”

Geriausias aktorius

Kostas Smoriginas
„Nereikalingi žmonės“„Nuodėmės užkalbėjimas“„Anastasija“
Marius Jampolskis
„Kolekcionierė“,„Kai aš buvau partizanas“,„Moterys meluoja geriau“
Remigijus Vilkaitis
„Mano tėvas“

Geriausias epizodinis aktoriaus vaidmuo

Remigijus Sabulis
„Nuodėmės užkalbėjimas“
Andrius Mamontovas
„Nereikalingi žmonės“
Jonas Vaitkus
„Perlas“

Geriausias epizodinis aktorės vaidmuo

Dalia Michelevičiūtė
„Nereikalingi žmonės“
Rūta Staliliūnaitė
„Kai aš buvau partizanas“
Valda Bičkutė
„Nereikalingi žmonės“,„Tikrovės pinklėse“, „Kolekcionierė“

Geriausias režisierius

Audrius Stonys
„Varpas“
Kristina Buožytė
„Kolekcionierė“
Algimantas Puipa
„Nuodėmės užkalbėjimas“

Geriausias scenarijus

Marius Ivaškevičius
„Mano tėvas“
Kristina Buožytė, Darius Gylys, Bruno Samper
„Kolekcionierė“
Alvydas Šlepikas
„Nekviesta meilė“

Geriausias dailininkas

Nijolė Valadkevičiūtė
„Edeno sodai“
Galius Kličius
„Nuodėmės užkalbėjimas“
Paulius Arlauskas
„Kolekcionierė“

Geriausias operatorius

Audrius Kemežys
„Varpas“, „Kai aš buvau partizanas“, „Perlas“, „Arklio metai“
Algimantas Mikutėnas
„Nuodėmės užkalbėjimas“, „Kad mano namai būtų pilni“, „Šokanti ant stogų“
Gints Berzinš
„Nereikalingi žmonės“

Geriausias TV filmas

„Nekviesta meilė“
Rež.Alvydas Šlepikas
„XX am. slaptieji archyvai“
Rež.Gražina Sviderskytė
„Garbės kuopa“
Rež.Raimundas Banionis

Geriausias animacinis filmas

„Margučių rytas“
Rež.Jūratė Leikaitė
„Edeno sodai“
Rež. Nijolė Valadkevičiūtė

Geriausias dokumentinis filmas

„Varpas“
Rež.Audrius Stonys
„Gyvenimo senelis ir bobutė“
Rež.Giedrė Beinoriūtė
„Ispanų suaugusiems“
Rež.Tomas Tamošaitis

Geriausias trumpametražis filmas

„Nerutina“
Rež.Jūratė Samulionytė
„Perlas“
Rež.Laimantas Kairys
„Mano tėvas“
Rež. Marius Ivaškevičius

Geriausias vaidybinis filmas

„Kolekcionierė“
Rež. Kristina Buožytė
„Nuodėmės užkalbėjimas“
Rež. Algimantas Puipa
„Nereikalingi žmonės“
Rež.Maris Martinsons
Surinktas turinys